Примакаін Адреналін інструкція по застосуванню

Примакаін Адреналін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Примакаін Адреналін розчин д/ін., 1/100 000 по 1,7 мл у картр. №50
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5962/01/01 від 19.02.2007. Наказ № 78 від 19.02.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 картридж 1/100 000 містить артикаїну 60,277 мг (у формі артикаїну гідрохлориду) та епінефрину (адреналіну) 0,017 мг (у формі адреналіну тартрату) або 1 картридж 1/200 000 містить артикаїну 60,277 мг (у формі артикаїну гідрохлориду) та епінефрину (адреналіну) 0,0085 мг (у формі адреналіну тартрату);допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію метабісульфіт, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій. 

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий безбарвний розчин;

Виробник:

Пєрр Роллан, Франція

Фармакотерапевтична група:

Сечогінні засоби.

Фармакологічні властивості:

ФармакодинамікаАртикаїну гідрохлорид є місцевим анестезуючим засобом. Знижує чутливість нервового волокна у ділянці ін'єкції.Додавання адреналіну розведеного у пропорції 1/100 000, 1/200 000 у розчині артикаїну затримує проникнення артикаїну в системну циркуляцію і підтримує концентрацію анестетика в тканині.Примакаїн Адреналін 1/100 000: анестезія починається через 3 хв. після застосування препарату. Тривалість дії анестезії приблизно 75 хвилин. Сприяє значному зменшенню кровотечі протягом хірургічного втручання.Примакаїн Адреналін 1/200 000: анестезія починається через 3 хв. після застосування препарату. Тривалість дії анестезії та анестезії пульпи - приблизно 60 хв.Фармакокінетика. Після ін'єкції в слизову оболонку, пік концентрації артикаїну в крові досягається протягом 30 хв.Період напіввиведення артикаїну гідрохлориду становить приблизно 110 хв.Метаболізм артикаїну гідрохлориду переважно печінковий; від 5 до 10% дози виводиться з сечею у незміненому вигляді.

Показання до застосування:

Інфільтраційна та провідникова анестезія в стоматології. 

Протипоказання:

Даний медичний препарат протипоказаний:у разі гіперчутливості до артикаїну гідрохлориду або до одного з компонентів препарату, або в таких ситуаціях:тяжкі порушення передсерцево-шлуночкової провідності без кардіостимулятора;епілепсія, що не контролюється лікуванням;порфірія;пароксизмальна шлуночкова тахікардія, мерехтлива тахіаритмія;дефіцит холін естерази;закритокутова глаукома.Діти віком до 4 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Прийом їжі або рідини перед проведенням анестезії заборонено. Візьміть до уваги можливий ризик омертвіння тканини в місці ін’єкції у пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію або діабет.При збереженні нечутливості тканини у місці ін’єкції можливе випадкове ушкодження пацієнтом губ, щік, слизової оболонки, язика, тому порадьте пацієнтам утриматися від жувальних гумок і їжі доти, поки зберігається нечутливість. Прийом їжі можливий тільки після відновлення чутливості.Використання даного препарату не рекомендується дітям до 4 років, тому що даний вид анестезії є невідповідним цьому віку.Уникайте ін'єкцій у запалені і інфіковані ділянки слизової оболонки (знижена ефективність місцевої анестезії). Даний лікарський препарат звичайно не рекомендується використовувати в комплексі із сибутраміном.Спортсменів необхідно поінформувати про те, що даний лікарський препарат містить активні речовини, що можуть спричиняти позитивний результат тестів антидопінгового контролю.Запобіжні заходи при застосуванніЗастосоування даного препарату вимагає обов'язкового і завчасного проведення:пробної ін'єкції об’ємом від 5 до 10% дози для виявлення можливого ризику алергійної реакції;постійний вербальний контакт з пацієнтом.Необхідно ретельне спостереження за пацієнтами, які отримують антикоагулянти.Через наявність у препараті адреналіну запобіжні заходи і спостереження повинні бути посилені у разі:будь-яких відхилень ритму, за винятком брадикардії;коронарної недостатності;значному підвищенні кров'яного артеріального тиску.Можливе виникнення необхідності зниження дози артикаїну у випадку тяжкої печінкової недостатності, у зв’язку з переважно печінковим метаболізмом амідних місцевих анестетиків.Дозу також необхідно зменшити у випадку гіпоксії, гіперкаліємії або метаболічного ацидозу. Одночасне застосування даного анестезуючого засобу з іншими препаратами вимагає уважного контролю клінічного стану пацієнта.ВагітністьЗастосування артикаїну під час вагітності можливе тільки якщо користь від застосування переважає потенційний ризик.Годування груддюЯк і інші місцевих анестезуючі засоби, артикаїн потрапляє в грудне молоко в дуже невеликих кількостях; однак, годування груддю можна продовжувати після проведення анестезії.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмамиДаний продукт може вплинути на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Примакаїну Адреналін 1/100 000 застосовується при інфільтраційній та провідниковій анестезії в стоматологічній практиці, коли необхідна виражена ішемія; Примакаїну Адреналін 1/200 000 – при інфільтраційній та провідниковій анестезії в стоматологічній практиці. Даний препарат призначений для дорослих і дітей віком від 4 років. Препарат вводиться як засіб для інфільтраційної та провідникової анестезії у вигляді ін’єкції у підслизову оболонку порожнини рота. Об’єм введення препарату не повинен перевищувати 1 мл розчину/хвилину. Максимальна доза артикаїну гідрохлориду для дорослих 7 мг/кг маси тіла (для осіб вагою приблизно 60 кг). Вживання їжі можливо поновити тільки після відновлення чутливості. У разі інфільтраційної анестезії дорослим вводиться 0,85 мл розчину препарату. Кількість, що вводиться, повинна визначатися залежно від процедури.Діти віком від 4 років: максимальна доза артикаїну гідрохлориду для дітей – 5 мг/кг маси тіла (0,13 мл/кг), але не більше 2 мл розчину за одну процедуру.Середня доза в міліграммах артикаїну гідрохлориду, яку можна ввести дитині, може бути розрахована таким чином: вага дитини (у кілограмах) x 1,33.Люди літнього віку: рекомендується вводити половину дози призначеної для дорослих (3,5 мг/кг артикаїну гідрохлориду).

Передозування:

Токсичні реакції, як наслідок передозування засобами місцевої анестезії, можуть мати місце в двох ситуаціях: або відразу ж, через відносне передозування, причиною якого стала випадкова внутрішньосудинна ін'єкція, або пізніше, як наслідок абсолютного передозування через надмірну кількість анестезуючого засобу.У разі передозування можливі такі клінічні симптоми:центральна нервова система:нервозність, дратівливість, позіхання, тремтіння, головний біль, нудота, дзвін у вухах. При наявності даних попереджуючих симптомів необхідно уважно спостерігати для запобігання можливому погіршенню стану пацієнта.Дихальна система:прискорене дихання, потім різке зниження частоти дихання, що може призвести до зупинки дихання.Серцево-судинна система:посилене серцебиття, брадикардія, артеріальна гіпотензія, що може призвести до колапсу, аритмія (шлуночкова екстрасистолія, шлуночкова фібриляція), порушення провідності (атріовентрикулярна блокада).Подібні симптоми можуть призвести до зупинки серця.Дії у випадку передозуванняПри ознаках передозування розмістіть пацієнта в положенні лежачи, у випадку клонічних судом необхідно застосувати інгаляції кисню та ін’єкцію бензодіазепіну.У процесі лікування може знадобитися інтубація з допоміжною штучною вентиляцією легенів.

Побічні дії:

Можє мати місце короткочасна непритомність.Даний препарат містить метабісульфіт натрію, що може спричиняти або збільшувати реакції гіперчутливості.Не можна виключити розвиток реакції підвищеної чутливості (алергійного або псевдоалергійного характеру). Вони виявляються місцевими реакціями у вигляді набряку, еритеми, свербежу шкіри, а також у виді кон’юнктивіту, риніту, анафілактичного шоку, кропив’янки, ангіоневротичного набряку обличчя, включаючи набряк верхньої і/або нижньої губи, щік, язика з подальшою асфіксією.Часто відзначається головний біль, обумовлений переважно дією епінефрину. Інші побічні ефекти, обумовлені епінефрином (тахікардія, аритмія серця, підвищення АТ) при низьких концентраціях, що становлять 1:200 000 (0,5 мг/100 мл) і 1:100 000 (1 мг/100 мл), відзначаються рідко.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендуютьсяУ зв'язку з присутністю адреналіну:при одночасному застосуванні з сибутраміном можливий розвиток пароксизмальної гіпертензії з можливими відхиленнями ритму ( інгибування надходження адреналіну або норадреналіну в тканини).Асоціації із запобіжними заходами при застосуванні У зв'язку з присутністю адреналіну:при одночасному застосуванні з галоїдованими анестезуючими засобами, що випаровуються:серйозні порушення шлуночкового ритму (збільшення серцевої реактивності).Обмежте дозу, наприклад: менше 0,1 мг адреналіну протягом 10 хв. або 0,3 мг на годину для дорослої людини.При одночасному застосуванні з імізиновими антидепресантами:пароксизмальна гіпертензія з можливими відхиленнями ритму ( інгибування надходження адреналіну або норадреналіну в тканини).Обмежте дозу, наприклад: менше 0,1 мг адреналіну протягом 10 хв. або 0,3 мг на годину для дорослої людини.Кореляції, які необхідно враховувати При одночасному застосуванні з гуанетидиномпідвищення тиску крові.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі до 25°С. Термін придатності – 2 роки.Зберігати в оригінальній упаковці з метою запобігання проникненню сонячного світла. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на катриджі.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Скляний картридж, що містить 1,7 мл розчину. По 50 катриджів у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуРозчин для ін’єкцій. АдресаЗон Індустрієль дю Фар, ВР 216, пр. Густава Ейфеля 17, 33708 Мерін’як, Франція/(ZI DU RHARE, BP 216, 17 avenue Gustave Eiffel, 33708 MERIGNAC, France)
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N01BB58:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Примакаін Адреналін
Виробник:Пєрр Роллан, Франція
Форма випуску: Скляний картридж, що містить 1,7 мл розчину. По 50 катриджів у коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5962/01/01 від 19.02.2007. Наказ № 78 від 19.02.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 картридж 1/100 000 містить артикаїну 60,277 мг (у формі артикаїну гідрохлориду) та епінефрину (адреналіну) 0,017 мг (у формі адреналіну тартрату) або 1 картридж 1/200 000 містить артикаїну 60,277 мг (у формі артикаїну гідрохлориду) та епінефрину (адреналіну) 0,0085 мг (у формі адреналіну тартрату);допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію метабісульфіт, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій. 

Фармакотерапевтична група:Сечогінні засоби.
Код АТС:N01BB58 - Артикаїн, комбінації
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама