Інформація про використання рецептурних препаратів

Протефлазід супозиторії інструкція по застосуванню

Протефлазід супозиторії фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
супозиторії блістер 3 г, № 10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4220/02/01 від 17.02.2016 до 17.02.2021
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 15.12.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 15.12.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

  • діюча речовина: 1 супозиторій містить флавоноїди Протефлазіду, одержані із суміші (1:1) трави Щучка дерниста (Herba Deschampsia caespitosa L.) та трави Війник наземний (Herba Calamagrostis epigeios L.), не менше 1,8 мг;
  • допоміжні речовини: бутилгідроксианізол (E320), поліетиленгліколь-400, поліетиленгліколь-1500, поліетиленгліколь-4000, до одержання маси 3,0 г.

Основні фізико-хімічні властивості:

Супозиторії зеленого кольору, торпедоподібної форми.

Виробник:

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна», Україна/ТОВ «Фармекс Груп», Україна.

Місцезнаходження виробника:

21027, Вінницька обл., Ленінський район, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25/08300, м. Бориспіль, вул. Шевченка, 100.

Фармакотерапевтична група:

Інші гінекологічні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Діюча речовина препарату (флавоноїди) інгібує синтез ДНК- та РНК-вірусів в інфікованих клітинах завдяки пригніченню активності вірусоспецифічних ферментів РНК-, ДНК-полімераз, тимідинкінази та зворотної транскриптази; має імунотропні властивості.

Встановлено, що діюча речовина сприяє синтезу ендогенних альфа- та гамма-інтерферонів до фізіологічно активного рівня (без виникнення явища рефрактерності), що підвищує місцеву неспецифічну резистентність до вірусної та бактеріальної інфекцій.

В клінічних дослідженнях доведено, що препарат ПРОТЕФЛАЗІД® (супозиторії), відновлює захисну функцію слизової оболонки піхви та шийки матки завдяки нормалізації факторів місцевого імунітету (sIgA, лізоцим та С3 компонент комплемента).

В дослідах на експериментальних моделях онкогенних вірусів папіломи людини in vitro. показано, що діюча речовина лікарського засобу має специфічну антивірусну активність та інгібує репродукцію вірусу папіломи людини (ВПЛ) на 2 lg ID50.

Цитологічними дослідженнями встановлено, що діюча речовина пригнічує проліферативну та деструктивну дію ВПЛ на клітини.

При лікуванні дисплазії епітелію шийки матки, що обумовлена папіломавірусною інфекцією, відмічається нормалізація цитологічної картини або перехід цервікальної інтраепітеліальної неоплазії класу CIN-II (дисплазія середнього ступеня) до класу CIN-I (дисплазія слабкого ступеня).

При генітальному герпесі препарат попереджує утворення нових елементів висипу, знижує ймовірність дисемінації та вісцеральних ускладнень, прискорює загоєння ушкоджень.

При вагінозах, вагінітах та запальних захворюваннях шийки матки препарат сприяє відновленню місцевого імунітету та більш швидкій і ефективній елімінації збудника.

Препарат сприяє усуненню дисбіотичних порушень мікрофлори статевих шляхів, відновлює нормальний біотоп піхви, прискорює процеси відновлення епітелію слизової оболонки шийки матки; попереджує рецидиви захворювань.

Препарат має антиоксидантну активність, інгібує перебіг вільнорадикальних процесів, тим самим запобігає накопиченню продуктів перекисного окислення ліпідів, посилюючи антиоксидантний статус клітин.

Препарат є модулятором апоптозу, підсилюючи дію апоптозіндукуючих речовин та активуючи каспазу 9, що сприяє елімінації уражених вірусом клітин та первинній профілактиці виникнення хронічних захворювань на фоні латентних вірусних інфекцій.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні діюча речовина практично не потрапляє в системний кровообіг та не проявляє системної дії. В дослідах встановлено, що при вагінальному застосуванні місцево досягається терапевтична концентрація препарату.

Показання до застосування:

Лікування захворювань жіночих статевих органів, спричинених:

  • вірусами простого герпесу (Herpes simplex) 1-го та 2-го типів, цитомегаловірусу та вірусу Епштейна–Барр;
  • вірусами папіломи людини (ВПЛ), включаючи онкогенні штами;
  • збудниками запальних захворювань змішаної етіології (віруси, бактерії, патогенні грибки, хламідії, мікоплазми, уреаплазми тощо).

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Супозиторії не застосовують перорально.

Особливих заходів безпеки препарат не вимагає.

Особливості застосування:

В період лікування супозиторіями бажано уникати статевих контактів.

Етіопатогенетичну терапію захворювань, зазначених в розділі «Показання», крім місцевої терапії препаратом ПРОТЕФЛАЗІД® (супозиторії), необхідно доповнити пероральним застосуванням препарату ПРОТЕФЛАЗІД® (краплі) за схемою та у дозах, вказаних у відповідній інструкції.

Для досягнення бажаного терапевтичного ефекту при лікуванні генітальних захворювань, викликаних збудниками вірусних, бактеріальних, грибкових інфекцій та їх асоціацій (хламідії, мікоплазми, уреаплазми тощо), необхідне одночасне лікування статевих партнерів. В цьому випадку для лікування партнера використовують препарат ПРОТЕФЛАЗІД® (краплі) за схемою та у дозах, вказаних у відповідній інструкції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

При проведенні доклінічних досліджень діючої речовини екстракту ПРОТЕФЛАЗІД® токсикологічного, тератогенного, мутагенного, ембріотоксичного, фетотоксичного та канцерогенного впливів не виявлено. Клінічний досвід застосування препарату ПРОТЕФЛАЗІД® (краплі) у І-III триместрах вагітності та в період годування груддю негативного впливу не виявив.

Необхідно дотримуватись правил призначення лікарських засобів у період вагітності або годування груддю, оцінюючи співвідношення користь/ризик. Застосування можливе тільки за призначенням та під контролем лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Негативного впливу на здатність займатися потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують особливої уваги та швидкої реакції, не виявлено.

Діти:

Застосування препарату ПРОТЕФЛАЗІД® у формі супозиторіїв у дітей не досліджувалося, тому препарат не призначають дітям.

Спосіб застосування та дози:

Супозиторії застосовують вагінально.

Супозиторії слід застосовувати після гігієнічних процедур. Перед використанням з супозиторія необхідно зняти захисну пластикову упаковку. Cупозиторій вводять глибоко у піхву. Після введення супозиторія бажано знаходитись у лежачому положенні не менше трьох годин та не вступати в статевий контакт протягом щонайменше восьми годин. Рекомендовано розпочинати лікування одразу після менструації. На момент менструації слід зробити перерву у лікуванні.

Для лікування генітальних захворювань, викликаних вірусами герпесу 1-го та 2-го типів, застосовують по 1 супозиторію 1 раз на добу протягом 7–10 днів і більше до зникнення симптомів захворювання.

Для лікування рецидивуючої герпетичної інфекції, в тому числі за наявності цитомегаловірусної інфекції та інфекції Епштейна–Барр, застосовують по 1 супозиторію 1 раз на добу протягом 10 днів. Курс лікування проводять протягом трьох місяців (щомісячно по 10 днів).

За наявності папіломавірусної інфекції та/або герпетичних інфекцій у поєднанні з бактеріальними, грибковими інфекціями застосовують по 1 супозиторію 2 рази на добу протягом 14 днів. Курс лікування проводять протягом трьох місяців (щомісячно по 14 днів).

Передозування:

Не описано. У разі виникнення передозування необхідно негайно проконсультуватися з лікарем щодо подальшого лікування.

Побічні дії:

Застосування супозиторіїв, як правило, не викликає побічної дії.

В поодиноких випадках можливий незначний місцевий свербіж або печія слизової оболонки, які зникають самостійно та не потребують відміни препарату.

Можливі реакції гіперчутливості, алергічні реакції.

У разі виникнення алергічних або будь-яких інших небажаних реакцій застосування супозиторіїв необхідно призупинити та проконсультуватися з лікарем щодо подальшої тактики лікування захворювання.

Лікарська взаємодія:

ПРОТЕФЛАЗІД® (супозиторії) можна комбінувати з іншими противірусними препаратами та антибіотиками для лікування вірусно-бактеріальних і вірусно-грибкових захворювань органів малого таза. Негативних проявів унаслідок взаємодії з іншими лікарськими засобами не встановлено.

У разі виникнення будь-яких реакцій при комбінованому застосуванні препаратів необхідно звернутись за консультацією до лікаря.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

У захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25 °С. Не заморожувати!

Форма випуску / упаковка:

По 5 супозиторіїв у блістері, по 1, 2 або 3 блістери у пачці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Заявник.

ТОВ «НВК «Екофарм», Україна.

Місцезнаходження заявника.

Україна, 04073, м. Київ, просп. Московський, 9-В.

Медичне застереження
Дата додавання: 15.12.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Протефлазід супозиторії
Виробник:Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна», Україна/ТОВ «Фармекс Груп», Україна.
Форма випуску:

По 5 супозиторіїв у блістері, по 1, 2 або 3 блістери у пачці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/4220/02/01 від 17.02.2016 до 17.02.2021
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:
  • діюча речовина: 1 супозиторій містить флавоноїди Протефлазіду, одержані із суміші (1:1) трави Щучка дерниста (Herba Deschampsia caespitosa L.) та трави Війник наземний (Herba Calamagrostis epigeios L.), не менше 1,8 мг;
  • допоміжні речовини: бутилгідроксианізол (E320), поліетиленгліколь-400, поліетиленгліколь-1500, поліетиленгліколь-4000, до одержання маси 3,0 г.
Фармакотерапевтична група:Інші гінекологічні засоби.
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама