Риноксил-Н інструкція по застосуванню

Риноксил-Н фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Риноксил-Н краплі наз., р-н, 0,25 мг/мл по 10 мл у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13474/01/01 від 26.02.2014. Наказ № 149 від 26.02.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 12.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: оксиметазолін;1 мл розчину містить: Риноксил-Н 0,25 мг/млоксиметазолінугідрохлориду 0,25 мг;Риноксил-Н 0,5 мг/млоксиметазолінугідрохлориду 0,5 мг;допоміжні речовини: натрію дигідрофосфатдигідрат,динатрію фосфатдигідрат,бензалконію хлорид,динатріюедетат, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Виробник:

Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна

Фармакотерапевтична група:

Засіб, що застосовується при захворюваннях порожнини носа.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Риноксил-Н належить до групи місцевих судинозвужувальних засобів (деконгенсантів). Чинить альфа-адреноміметичну дію.Як похідний імідазоліну, при низьких концентраціях чинить, в основному, альфа2-адреноміметичну дію, при високих – діє на альфа1-адренорецептори.Звужує судини у місці нанесення, зменшує набряк слизової оболонки носа та верхніх дихальних шляхів, зменшує виділення з носа. Відновлює носове дихання. Сприяє відновленню аерації придаткових пазух, порожнини середнього вуха, що попереджує розвиток бактеріальних ускладнень (гаймориту, синуситу, середнього отиту). При місцевому назальному застосуванні в терапевтичних концентраціях не подразнює слизову оболонку носа, не спричиняє гіперемію. Фармакокінетика.Дія препарату розпочинається швидко (через декілька хвилин після застосування). Тривалість дії – до 12 годин. При місцевому інтраназальному застосуванні не чинить системної дії.

Показання до застосування:

Гострі респіраторні захворювання, що супроводжуються закладеністю носа. Алергічний риніт. Вазомоторний риніт. Для відновлення дренажу та носового дихання при захворюваннях придаткових пазух порожнини носа, євстахіїті, середньому отиті. Для усунення набряку перед діагностичними маніпуляціями у носових ходах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, атрофічний риніт. Протипоказано хворим, які приймають інгібітори моноамінооксидази та інші препарати, що сприяють підвищенню артеріального тиску.Протипоказано при тяжких формах серцево-судинних захворювань (артеріальна гіпертензія, стенокардія), при вираженому атеросклерозі, тахікардії, підвищеному внутрішньоочному тиску, закритокутовій глаукомі, гіпертиреозі, цукровому діабеті, феохромоцитомі.Особливі заходи з безпеки.Слід уникати довготривалого застосування і передозування препарату. Довготривале застосування протинабрякового засобу для носа може призвести до послаблення його дії. Зловживання цим засобом може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом, а також пошкодження слизового епітелію та інгібування активності епітелію. Дози, вищі за рекомендовані, треба застосовувати тільки під наглядом лікаря.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Риноксил-Н, краплі назальні, розчин 0,25 мг/мл, 0,5 мг/мл,закапують у кожний носовий хід, відкинувши голову трохи назад та відхиливши її вправо при застосуванні у ліву ніздрю і вліво – при застосуванні у праву ніздрю. Дози Риноксилу-Н, що рекомендовані нижче, треба застосовувати тільки під наглядом лікаря. Тривалість лікування не повинна перевищувати 5-7 днів.Дорослі та діти від 6 років.Застосовують Риноксил-Н, краплі назальні, розчин 0,5 мг/мл, по 1-2 краплі у кожен носовий хід 2-3 рази на день.Діти від 1 року до 6 років.Застосовують Риноксил-Н, краплі назальні, розчин 0,25 мг/мл, по 1-2 краплі у кожен носовий хід 2-3 рази на день.Діти.Не слід застосовувати Риноксил-Н, краплі назальні, розчин 0,25 мг/мл, дітям віком до1 року, Риноксил-Н, 0,5 мг/мл, – дітям до 6 років. Слід уникати довготривалого застосування і передозування препарату. Довготривале застосування протинабрякового засобу для носа може призвести до послаблення його дії. Зловживання цим засобом може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом, а також пошкодження слизового епітелію та інгібування активності епітелію. Дози, вищі за рекомендовані, треба застосовувати тільки під наглядом лікаря.

Передозування:

Після значного передозування або випадкового прийому внутрішньо можуть виникнути такі симптоми: звуження зіниць, нудота, блювання, ціаноз, підвищення температури, тахікардія, аритмія, судинна недостатність, артеріальна гіпертензія, дихальні розлади, набряк легенів, зупинка серця.Крім цього можуть виникнути психічні розлади, а також пригнічення функцій центральної нервової системи, які супроводжуються сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією, артеріальною гіпотензією, зупинкою дихання, можливий розвиток коми.При випадковому передозуванні слід припинити застосування препарату та негайно звернутись до лікаря. Терапевтичні заходи при передозуванні: промивання шлунка, прийом активованого вугілля, симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Іноді – печіння або сухість носових оболонок, чхання. Рідко – після того, як ефект від застосування Риноксилу-Н закінчиться – відчуття сильної закладеності носа (реактивна гіперемія). Можливе виникнення алергічних реакцій, у т.ч. висипів, свербежу. Багаторазове передозування при місцевому назальному застосуванні призводить іноді до таких системних симпатоміметичних ефектів, як прискорення пульсу (тахікардія) та підвищення артеріального тиску. Дуже рідко – неспокій, безсоння, втома, головний біль, нудота. Тривале безперервне застосування судинозвужувальних препаратів може призвести до тахіфілаксії, атрофії слизової оболонки порожнини носа та зворотного набряку слизової носа (медикаментозний риніт).

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні блокаторів МАО і трициклічних антидепресантів можливе підвищення артеріального тиску.Сумісне призначення інших судинозвужувальних лікарських засобів підвищує ризик розвитку побічних ефектів.

Термін придатності:

2 роки.Після відкриття флакона термін придатності препарату – 28 діб.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковціпри температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл у флаконах № 1, № 5.Категоріявідпуску.Без рецепта.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняЗастосування у період вагітності або годування груддю.Не допускається перевищення рекомендованих доз. В період вагітності і годування груддю препарат слід застосовувати тільки після ретельної оцінки співвідношення ризику і користі для матері і дитини.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Після тривалого застосування препарату в дозах, що перевищують рекомендовані, не можна виключити загальний вплив на серцево-судинну систему. У таких випадках здатність керувати транспортним засобом може знизитися.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R01AA05:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Риноксил-Н
Виробник:Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна
Форма випуску: По 10 мл у флаконах № 1, № 5.Категоріявідпуску.Без рецепта.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13474/01/01 від 26.02.2014. Наказ № 149 від 26.02.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Oxymetazoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: оксиметазолін;1 мл розчину містить: Риноксил-Н 0,25 мг/млоксиметазолінугідрохлориду 0,25 мг;Риноксил-Н 0,5 мг/млоксиметазолінугідрохлориду 0,5 мг;допоміжні речовини: натрію дигідрофосфатдигідрат,динатрію фосфатдигідрат,бензалконію хлорид,динатріюедетат, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Засіб, що застосовується при захворюваннях порожнини носа.
Код АТС:R01AA05 - Оксиметазолін
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама