Сенадекс інструкція по застосуванню

Сенадекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Сенадекс таблетки по 70 мг №12 (12х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5092/01/01 від 07.10.2010. Наказ № 844 від 07.10.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: sennosides A & B;1 таблетка містить екстракту листя сени сухого (александрійського листя) з вмістом сенозидів кальцію А і В не менше 20 % – 70 мг, що відповідає 14 мг сенозидів кальцію А і В;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, ванілін, метилпарагідроксибензоат (E 218), кальцію стеарат.

Виробник:

Стиролбіофарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Проносні контактні засоби. Глікозиди касії (сени).

Показання до застосування:

Запори, зумовлені атонією кишечнику різної етіології. Підготовка до рентгенологічних досліджень.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат рекомендується застосовувати тільки у випадку, якщо нормалізації випорожнення не вдається досягти зміною дієти.Пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні засоби, препарати, які збільшують інтервал QТ, діуретики, гормони кори надниркових залоз (кортикостероїди) або препарати на основі кореня солодки, слід до початку застосування препарату проконсультуватися з лікарем.Якщо причина запору невідома або є скарги на з боку шлунково-кишкового тракту (біль в животі, нудота та блювання), то перед початком прийому проносних засобів необхідно щоб лікар встановив причину запору, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками непрохідності кишечнику, що починається або яка вже є.При щоденному застосуванні проносних засобів необхідно пройти обстеження, щоб установити причину виникнення запору.Слід уникати тривалого застосування препарату (понад 1 тиждень), оскільки тривале застосування проносних засобів, які стимулюють діяльність кишечнику, може призвести до посилення атонії кишечнику.Дорослим, які страждають від нетримання калу (інконтиненції), при прийомі препарату слід уникати тривалого контакту шкіри з калом шляхом зміни прокладок (серветок).З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями печінки і/або нирок.Під час лікування кисла сеча може набувати жовтувато-коричневого кольору, лужна – червонуватого кольору.Сенадекс містить лактозу моногідрат, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не можна застосовувати препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат зазвичай не впливає на керування транспортними засобами і виконання робіт, що вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій. Проте необхідно перевірити індивідуальну реакцію на препарат.

Діти:

Протипоказаний дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дозування підбирається індивідуально.Дорослим та дітям віком старше 12 років рекомендується приймати по 2 таблетки 1-2 рази на добу.Максимальна добова доза становить 4 таблетки. Пацієнтам літнього віку варто розпочинати лікування з дози 1 таблетка.Слід приймати найменшу ефективну дозу препарату, необхідну для відновлення нормальної функції шлунка. Препарат призначений для короткочасного застосування.Проносні засоби не слід приймати без відповідної рекомендації лікаря понад 1 тиждень.

Передозування:

При передозуванні може розвинутися діарея, що спричиняє порушення водно-сольового балансу, кишкові коліки, подразнення органів травного тракту, спричиняє нудоту, епігастральний біль, судоми, погіршення функції кишечнику, судинний колапс та метаболічний ацидоз.Лікування симптоматичне, промивання шлунка. Якщо існує небезпека серйозної діареї, рекомендована регідратація (прийом великої кількості води).

Побічні дії:

Препарат зазвичай добре переноситься, але рідко можливі побічні ефекти.З боку серцево-судинної системи: колапс, втрата калію може призвести до порушень серцевої діяльності, особливо при одночасному застосуванні з серцевими глікозидами, діуретиками і гормонами кори надниркових залоз (кортикостероидами).З боку шлунково-кишкового тракту: у поодиноких випадках можливі скарги на спастичний біль у животі, діарею, анорексію, нудоту, блювання, порушення травлення, у таких випадках необхідно зменшити дозу препарату.При тривалому застосуванні/зловживанні проносними засобами можуть спостерігатися відкладання пігментів у слизовій оболонці кишечнику (псевдомеланоз), що є безпечними і, як правило, зникають після припинення прийому препарату.З боку центральної і периферичної нервової системи: втомлюваність, судоми.З боку нирок та сечовивідних шляхів: при тривалому застосуванні/зловживанні проносними засобами в сечі може спостерігатися білок та кров (протеїнурія і гематурія). Залежно від показника рН можливе забарвлення сечі метаболітами у жовтуватий або червоно-коричневий колір, що не має клінічного значення.З боку скелетної мускулатури, сполучної тканини та кісткової системи: втрата калію може призвести до м'язової слабкості, особливо при одночасному прийомі серцевих глікозидів, діуретиків і гормонів кори надниркових залоз (кортикостероїдів).З боку обміну речовин і метаболізму: тривале застосування/зловживання проносних засобів може призвести до втрати електролітів, головним чином до втрати калію.З боку імунної системи: можуть спостерігатися алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, кропив'янка, локальна або генералізована екзантема).У разі виникнення побічних ефектів слід припинити застосування препарату або зменшити його дозу.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При тривалому застосуванні або застосуванні у високих дозах препарат підсилює ефект серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів унаслідок зниження вмісту калію в організмі, порушує абсорбцію тетрациклінів. При одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками, глюкокортикоїдами, препаратами кореня солодки зростає ризик розвитку гіпокаліємії.Не слід призначати препарат протягом двох годин до чи після прийому інших лікарських засобів, оскільки це може зменшити всмоктування та ефективність останніх. Зменшує ефективність лікарських засобів, які повільно всмоктуються у шлунково-кишковому тракті.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С, у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 6 таблеток у блістері.По 12 таблеток у блістері, по 1, 2, 5 або 10 блістерів у пачці.По 30 або 50 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру у пачці або без пачки.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Сенадекс
Виробник:Стиролбіофарм, ТОВ
Форма випуску: По 6 таблеток у блістері.По 12 таблеток у блістері, по 1, 2, 5 або 10 блістерів у пачці.По 30 або 50 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру у пачці або без пачки.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5092/01/01 від 07.10.2010. Наказ № 844 від 07.10.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Senna glycosides
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: sennosides A & B;1 таблетка містить екстракту листя сени сухого (александрійського листя) з вмістом сенозидів кальцію А і В не менше 20 % – 70 мг, що відповідає 14 мг сенозидів кальцію А і В;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, ванілін, метилпарагідроксибензоат (E 218), кальцію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Проносні контактні засоби. Глікозиди касії (сени).
Код АТС:A06AB06 - Глікозиди сенни
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
Невролог назвав продукти, що перешкоджають старінню мозку
Старіння мозку може бути пов'язане з різними когні...
Фізичні вправи допоможуть відновитись після інфаркту: кардіолог
Фізична активність має значення для здоров'я серце...
Реклама