Шоколакс інструкція по застосуванню

Шоколакс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Шоколакс таблетки жув. по 12 мг №12 (6х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10844/01/01 від 30.07.2010. Наказ № 643 від 30.07.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча(і) речовина(и): кальцієві солі сенозидів А та В (20 %);1 таблетка містить 12 мг кальцієвих солей сенозидів А та В (20 %);допоміжні речовини: шоколадна маса.

Виробник:

Ментолатум Австралазія Пті Лтд, Австралія

Фармакотерапевтична група:

Проносні контактні засоби. Глікозиди касії (сени).

Показання до застосування:

Для короткотривалого застосування у випадках епізодичного запору.

Протипоказання:

Пацієнти з відомою підвищеною чутливістю до сени не повинні застосовувати лікарський засіб.Не застосовувати у випадках непрохідності, при стенозі, атонії кишечника, апендициту, запальних хвороб товстої кишки (наприклад хвороба Крона, виразковий коліт); біль в животі невідомої етіології; тяжкі стани зневоднення з порушенням водно-електролітної рівноваги, геморой, тріщина прямої кишки, вагітність.Не рекомендовано у випадках ілеостомії та колостомії.Не рекомендовано для застосування дітям віком до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Пацієнти, які приймають глікозиди, антиаритмічні лікарські засоби, лікарські засоби, що подовжують інтервал QT, діуретики, адренокортикостероїди або лакрицю (солодкий корінь), - повинні проконсультуватись з лікарем перед прийомом проносних засобів. Як і всі проносні засоби, Шоколакс® не повинні приймати, не порадившись з лікарем, пацієнти, схильні до можливого утворення масивних твердих калових конгломератів, самостійний вихід яких може стати проблематичним, та не виявлені гострі або стійкі шлунково-кишкові розлади, наприклад біль у животі, нудота та блювання, оскільки ці симптоми є ознаками потенційного або вже існуючого кишкового блокування (непрохідність кишечника).Якщо потреба в проносних засобах виникає кожного дня, потрібно дослідити причину запору. Слід уникати довготривалого застосування проносних засобів. Застування цих засобів довше, ніж 1–2 тижні, потребує медичного нагляду. Якщо стимулюючі проносні засоби використовувати довше призначеного періоду лікування, це може призвести до залежності, яка вимагатиме підвищування кількості лікарського засобу для розслаблення прямої кишки з погіршенням її функції та загостренням запору.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності застосовувати препарат протипоказано.Застосовувати під час годування груддю не рекомендовано оскільки достатньо не вивчена здатність метаболітів препарату потрапляти у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних.

Діти:

Не застосовувати дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають за необхідності у випадках епізодичних запорів та курсового лікування не передбачено.Приймають зазвичай перед сном у наступних дозах:діти 6-12 років: 1-2 таблетки;дорослі та діти віком від 12 років: 1-3 таблетки.Не рекомендовано для дітей віком до 6 років.Немає вказівок щодо зміни дозування для людей похилого віку.

Передозування:

Основні симптоми – спазми кишечника, сильна діарея з наступним зневодненням з порушенням водно-електролітної рівноваги. Лікування повинне бути підтримуючим з великою кількістю води. Електроліти, особливо калій, слід контролювати. Це особливо важливо для людей похилого віку та молодих людей.

Побічні дії:

Реакції гіперчутливості (свербіж, кропив’янка, локальна або генералізована екзантема) можуть траплятись дуже рідко. Дуже рідко можливий біль у животі і спазми та рідкі випорожнення, особливо у пацієнтів з подразненою прямою кишкою. Але ці симптоми можуть з’являтись, в основному, як наслідок передозування. В таких випадках дозу потрібно знизити. Тривале часте застосування може призвести до порушення водного балансу та електролітного метаболізму. Діарея може викликати дефіцит калію, що, в свою чергу, може спричинити серцеві порушення та м’язову астенію, особливо коли одночасно приймають серцеві глікозиди, діуретики, адренокортикостероїди або солодкий корінь.Тривале часте застосування може призвести до альбумінурії та гематурії. Крім того, тривале застосування може викликати пігментацію кишкової слизової оболонки (pseudomelanosis coli), яка проходить, як тільки пацієнт припинить приймати засіб. Під час лікування може спостерігатись зміна кольору сечі – жовта, та червоно-коричнева (в залежності від рН) за рахунок метаболітів, які клінічно незначущі.

Лікарська взаємодія:

Абсорбція перорально призначених лікарських засобів може зменшуватись.Гіпокаліємія, яка може виникнуть у результаті довготривалого використання проносного засобу, посилює дію серцевих глікозидів, може негативно впливати на дію антиаритмічних лікарських засобів, а також на дію препаратів, які призначають з метою повернення до синусового ритму (наприклад, хінідин), і з лікарськими засобами, які подовжують інтервал QT. Одночасне застосування з іншими лікарськими засобами, які стимулюють гіпокаліємію (наприклад, діуретики, адренокортикостероїди та солодкий корінь /лакриця/), може посилити електролітний дисбаланс.

Термін придатності:

30 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки жувальні № 6, № 12, № 24 або № 48; по 6 квадратних таблеток в шоколадній плитці з насічками для поділу; по 1, 2, 4 або 8 плиток, кожна в саше, разом з інструкцією в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Назва і місцезнаходження заявникаФВ Медикел ЛЛП, 31 Мілндеві роуд, Страсблайн, Глазго G63 9EW, Шотландія, Великобританія/ FW Medical LLP, 31 Milndavie Road, Strathblane, Glasgow G63 9EW, Scotland, United Kingdom.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Шоколакс
Виробник:Ментолатум Австралазія Пті Лтд, Австралія
Форма випуску: Таблетки жувальні № 6, № 12, № 24 або № 48; по 6 квадратних таблеток в шоколадній плитці з насічками для поділу; по 1, 2, 4 або 8 плиток, кожна в саше, разом з інструкцією в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10844/01/01 від 30.07.2010. Наказ № 643 від 30.07.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Senna glycosides
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча(і) речовина(и): кальцієві солі сенозидів А та В (20 %);1 таблетка містить 12 мг кальцієвих солей сенозидів А та В (20 %);допоміжні речовини: шоколадна маса.

Фармакотерапевтична група:Проносні контактні засоби. Глікозиди касії (сени).
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама