Тексол інструкція по застосуванню

Тексол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Тексол таблетки, в/о, по 1 мг №28 (14х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/0971/01/01 від 11.11.2008. Наказ № 648 від 11.11.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина: 1 таблетка містить анастрозолу 1 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза безводна, повідон, натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, етилцелюлоза, гідроксипропілметилцелюлоза, гліцерин, титану діоксид (Е 171), тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Виробник:

Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд, для "М-Інвест Лтд", Індія/Кіпр

Фармакотерапевтична група:

Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Анастрозол є селективним нестероїдним інгібітором ароматази. В постменопаузі естрадіол утворюється, в основному, з естрону, який продукується в периферичних тканинах шляхом перетворення з андростендіолу за участі ферменту ароматази. Зниження рівня циркулюючого естрадіолу створює терапевтичний ефект у жінок, хворих на рак молочної залози. У постменопаузі анастрозол у дозі 1 мг на добу спричиняє зниження рівня естрадіолу на 80 %. Препарат не має прогестагенної, андрогенної й естрогенної активності; в терапевтичних дозах не впливає на секрецію кортизолу й альдостерону.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко всмоктується з травного тракту. Максимальна концентрація в плазмі досягається протягом 2 годин (натщесерце). Їжа дещо зменшує швидкість, але не ступінь всмоктування. Зв’язування з білками плазми становить 40 %. Даних про кумуляцію немає. Метаболізм препарату здійснюється N-деалкінуванням, гідроксилюванням і глюкозуринізацією. Основний метаболіт – триазол – не спричиняє інгібіцію ароматази. Анастрозол і його метаболіти виводяться, в основному, з сечею (менше 10 % – у незміненому вигляді) протягом 72 годин після прийому одноразової дози. Період напіввиведення з плазми становить 40–50 годин. Кліренс після прийому анастрозолу внутрішньо у добровольців, хворих на стабілізований цироз печінки або з порушенням функції нирок, не відрізнявся від кліренсу здорових добровольців.Фармакокінетика анастрозолу у жінок у постменопаузі не залежить від віку. Фармакокінетика препарату у дітей не вивчена.Фармацевтичні характеристики.

Показання до застосування:

Поширений рак молочної залози у постменопаузі, за винятком пацієнток з естрогеннегативним раком, якщо тільки раніше у них не було позитивної клінічної відповіді на тамоксифен.

Протипоказання:

Період до менопаузи, тяжкий ступінь ниркової недостатності (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв), вагітність, період годування груддю, підвищена чутливість до анастрозолу, печінкова недостатність.

Особливості застосування:

У випадку невизначеності гормонального статусу пацієнтки стан менопаузи необхідно підтвердити додатковими біохімічними дослідженнями. Безпека застосування Тексолу пацієнтами з легкими та тяжкими порушеннями функції печінки не вивчалась. Не слід застосовувати Тексол одночасно з естрогенами. У жінок, хворих на остеопороз чи з ризиком остеопорозу, слід оцінити мінеральну щільність кісток, яку визначають шляхом кісткової денситометрії, наприклад, за допомогою сканування, на початку лікування та регулярно протягом лікування. За необхідності слід призначати лікування або профілактику остеопорозу та спостерігати за станом пацієнтки. Оскільки Тексол знижує рівні циркулюючого естрогену, це може призвести до зниження мінеральної щільності кісток. 

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування слід уникати роботи, яка потребує швидкості реакції і концентрації уваги.

Діти:

Тексол у дітей не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують дорослим жінкам внутрішньо по 1 мг 1 раз на добу.

Передозування:

Відомостей про передозування немає. Не відомі також специфічні методи лікування. Терапія симптоматична. Можливе застосування діалізу.

Побічні дії:

Частота: дуже часті (понад 10 %); часті (1 – 10 %); нечасті (0,1 – 1 %); поодинокі (0,01 – 0,1 %), рідкісні (менше 0,01 %).Дуже часті:Судинна система: раптові гарячі припливи крові до обличчя, переважно незначного або помірного характеру.Часті:Загальні: астенія, втомлюваність.Опорно-рухова система: біль у м’язах, ригідність м’язів, загроза переломів кісток.Репродуктивна система та молочні залози: сухість піхви, переважно помірного характеру.Шкіра та її придатки: помірне облисіння.Шлунково-кишковий тракт:  нудота, діарея.Нервова система: головний біль, тривожність, збудженість, карпальний тунельний синдром (синдром зап’ясткового каналу).Органи зору: катаракта.Серцево-судинна система: ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркт міокарда.Гепатобіліарні порушення: підвищення рівня печінкових ферментів – лужної фосфатази, аланін-амінотрансферази, аспартатамінотрансферази.Нечасті:Репродуктивна система та молочні залози: вагінальні кровотечі (переважно у хворих на прогресуючий рак молочної залози протягом перших декількох тижнів після заміни гормонотерапії на анастрозол).Обмін речовин та метаболізм: анорексія, переважно помірна; можливе незначне підвищення рівня загального холестерину.Шлунково-кишковий тракт:  блювання.Нервова система: сонливість.Гепатобіліарні порушення:  підвищення рівня білірубіну, гама-глютамілтрасферази;гепатити.Серцево-судинна система: будь-які венозні тромбоемболічні ускладнення, ішемія судин головного мозку.Поодинокі:Серцево-судинна система: ішемія коронарних артерій, ішемія міокарду.Рідкісні:Шкіра та її придатки: мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона.Інші: алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк (хвороба Квінке), кропив’янку, анафілаксію.Репродуктивна система та молочні залози: рак ендометрію.

Лікарська взаємодія:

Знижує ефективність естрогенів при одночасному застосуванні. За даними клінічних досліджень, при одночасному застосуванні Тексолу з антипірином і циметидином лікарська взаємодія, зумовлена індукцією мікросомальних ферментів печінки, малоймовірна.

Термін придатності:

2 роки.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці, при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 7 таблеток у блістері; по 4 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняG-17/1, MIDC, Тарапур Індастріал Еріа, Бойсар, Діст. Тейн-401506, Махараштра, Індія.Власник реєстраційного посвідченняОллМед Інтернешнл, Інк., США.МісцезнаходженняА/с 10356, Сан Хосе, р/р 95157, США.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Тексол
Виробник:Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд, для "М-Інвест Лтд", Індія/Кіпр
Форма випуску: По 7 таблеток у блістері; по 4 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/0971/01/01 від 11.11.2008. Наказ № 648 від 11.11.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Anastrozole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина: 1 таблетка містить анастрозолу 1 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза безводна, повідон, натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, етилцелюлоза, гідроксипропілметилцелюлоза, гліцерин, титану діоксид (Е 171), тальк.

Фармакотерапевтична група:Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.
Код АТС:L02BG03 - Анастрозол
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама