Унітропік 1% інструкція по застосуванню

Унітропік 1% фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Унітропік 1% краплі оч., р-н 1 % по 10 мл у флак.-крап.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7545/01/01 від 08.02.2013. Наказ № 102 від 08.02.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить тропікаміду 10 мг;1 мл містить 35 крапель.допоміжні речовини: натрію хлорид, динатрію едетат, бензалконію хлорид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Виробник:

Унімед Фарма, ТОВ, Словацька Республіка

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Мідріатичні та циклоплегічні засоби. Антихолінергічні.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Унітропік 1 % – це антихолінергічний засіб, який блокує М-холінорецептори сфінктера зіниці та циліарного м’яза, виключаючи розширення зіниці (мідріаз). Таким чином, Унітропік 1 % застосовується при обстеженнях очей, при яких необхідне розширення зіниць та параліч акомодації.

Показання до застосування:

Для досягнення мідріазу і циклоплегії при проведенні обстеження в офтальмології.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.Закритокутова глаукома або існує ризик виникнення закритокутової глаукоми (підвищений внутрішньоочний тиск).

Особливості застосування:

Унітропік 1 % призначений тільки для місцевого застосування в око і не застосовується для ін’єкцій та перорального застосування. Необхідно мати на увазі, що внаслідок гіперчутливості до антихолінергічних засобів (лікарських засобів, які блокують рецептори ацетилхоліну центральної та периферичної нервової системи) можуть виникати психотичні реакції та розлади поведінки, тому у цих пацієнтів препарат слід застосовувати з обережністю.Слід оцінити співвідношення користь/ризик при застосуванні препарату дітям з пошкодженням мозку чи спастичним паралічем, а також дітям і дорослим із синдромом Дауна, пацієнтам з відкрито-кутовою глаукомою (може підвищуватись внутрішньоочний тиск, рекомендовано вимірювати внутрішньоочний тиск).Тропікамід може призводити до підвищення внутрішньоочного тиску. Препарат з обережністю призначають пацієнтам літнього віку та пацієнтам з підвищеним внутрішньоочним тиском. Щоб запобігти гострому приступу глаукоми внаслідок закриття кута камери, лікар спочатку має визначити внутрішньоочний тиск, а також глибину і кут передньої камери ока, перед тим як розпочати лікування.Як правило, антихолінергічні препарати також з обережністю призначають пацієнтам із захворюванням простати. Однак якщо засіб застосовують одноразово, як у випадку разового обстеження, імовірність виникнення ускладнень дуже мала.Після місцевого застосування тропікаміду слід здійснювати ретельний нагляд за пацієнтами з підвищеним артеріальним тиском, надмірною продукцією тиреоїдного гормона щитовидної залози, високим вмістом цукру в крові або з порушеннями серцевої системи.Після закапування рекомендується притиснути пальцем слізний мішок на 2-3 хвилини для запобігання надмірної системної абсорбції препарату.Після застосування препарату можливі розлади акомодації. Деякі пацієнти можуть мати підвищену чутливість до світла, тому, коли зіниці розширені, слід захищати очі від надто інтенсивного світла.Перед застосуванням очних крапель слід зняти контактні лінзи, зачекати 15 хвилин, перш ніж одягнути лінзи. Консервант, що міститься в очних краплях (бензалконію хлорид) може знебарвити м’які лінзи та привести до подразнення очей. Не слід торкатися верхньої частини флакона. Після кожного застосування слід щільно закривати флакон. Не слід застосовувати препарат більше 28 діб після першого відкриття флакона. Перед застосуванням необхідно перевірити термін придатності препарату.Якщо Ви приймаєте інші лікарськи засоби, прочитайте також розділ Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування тропікаміду у вагітних жінок не встановлена.Тропікамід застосовується під час вагітності або годування груддю тільки у разі крайньої необхідності, якщо очікуваний ефект для матері переважає потенційний ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат може викликати запаморочення, затуманення зору або чутливість до світла (через розширення зіниць). Пацієнтів слід попередити, щоб вони не керували автотранспортом та не займались іншою потенційно небезпечною діяльністю, поки зіниці не повернуться до нормального стану.

Діти:

Препарат не призначений для застосування дітям до 3 років.Унітропік 1 % може викликати розлади центральної нервової системи, які можуть бути небезпечними для дітей. Надмірне застосування дітям може викликати симптоми системної інтоксикації. Необхідно дуже обережно застосувати препарат дітям з підвищеним тонусом/спазмами м’язів або мозковими порушеннями. Пацієнтів слід попередити, що цей препарат не повинен потрапити до рота дитини, а також про необхідність мити свої руки та руки дитини після застосування препарату.

Спосіб застосування та дози:

Скіаскопічне обстеження: закапати 1-2 краплі Унітропік 1 % в око та повторити через 5 хвилин (рефракція). Якщо немає можливості обстежити пацієнта протягом 20-30 хвилин, слід закапати додатково ще 1 краплю для пролонгації мідріатичного ефекту.Фундоскопія: закапати в око 1 краплю Унітропік 1 % за 15-20 хвилин до обстеження. Для людей із надто пігментованими райдужними оболонками може виникнути необхідність застосування вищих доз.Якщо крапля не потрапила в око, спробуйте ще раз.Якщо забули закапати, закапайте наступну разову дозу відповідно до режиму дозування. Якщо настав час для наступної дози, то пропустіть ту, про яку забули, і поверніться до звичайного режиму.Не застосовуйте подвійну дозу для компенсації пропущеної.Якщо закапали занадто багато, промийте око теплою водою. Не закапуйте більше крапель до моменту закапування наступної дози (див. розділ Передозування).Якщо виникають додаткові запитання щодо застосування препарату, звертайтеся до лікаря.

Передозування:

У разі місцевого передозування видалити надлишок препарату з ока, промивши його теплою проточною водою.Після місцевого застосування може виникнути системна інтоксикація, подібна при передозуванні атропіну, особливо у дітей. Ознаки передозування включають розширення судин, припливи крові до обличчя, сухість шкіри та слизових оболонок (у дітей можуть спостерігатися висипання), затуманення зору, тахікардія, аритмія, здуття живота, кишкові коліки, гарячка, запор, затримка сечі, подразливість, порушення поведінки, судоми, психічні розлади, галюцинації, втрата нервово-м’язової координації, шкірні висипання.При виникненні будь-якого з цих симптомів слід припинити застосування очних крапель та звернутися до лікаря. У таких випадках проводиться симптоматичне та підтримуюче лікування, внутрішньовенне введення фізіостигміну в дозі 1-2 мг.

Побічні дії:

Короткий огляд побічних ефектів, наведений у таблиці. Система класифікації органів Побічні реакції Порушення з боку серцево-судинної системи брадикардія, тахікардія, аритмія, гіпотензія Психіатричні розлади психотичні розлади, галюцинації, аномальна поведінка, дезорієнтація. Порушення з боку нервової системи головний біль, порушення координації/ рівноваги, запаморочення, розлади поведінки, дезорієнтація, психотичні розлади. Офтальмологічні порушення фотофобія, блефарит, біль в очах, відчуття печіння, свербежу, затуманення зору, відчуття дискомфорту в очах, відчуття поколювання, піску в очах, порушення акомодації, розширення зіниць, підвищення внутрішньоочного тиску, подразнення очей, гіперемія очей, кон’юнктивіт, крововиливи в кон’юнктиву, порушення руху очей, набряк очей, кератит, алергічні реакції з боку кон’юнктиви і вій, поверхневий плямистий кератит, периорбітальний набряк. Порушення з боку судинної системи припливи крові до обличчя, блідість. Порушення з боку дихальної системи, торакальні та медіастинальні порушення  сухість у носі.   Порушення з боку шлунково-кишкового тракту нудота, сухість у роті, блювання, запор, здуття живота, біль в нижніх відділах живота, діарея,.   Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин висип, сухість шкіри.   Порушення з боку нирок та сечового михура дизурія, затримка сечовиділення.   Розлади загального характеру та стани, пов’язані з місцем введення подовження дії препарату, анафілактичний шок, серцево-дихальна недостатність, синкопе, галюцинації.   Цей препарат може спричиняти розлади центральної нервової системи, які можуть бути небезпечними для дітей. Потрібно мати на увазі, що внаслідок гіперчутливості до антихолінергічних засобів можуть виникати психотичні реакції та розлади поведінки.Рекомендується з особливою обережністю застосовувати препарат дітям та пацієнтам, чутливим до алкалоїдів беладони, через підвищений ризик виникнення системної токсичності.У дітей можлива поява висипу. Повідомлялося про психотичні реакції, розлади поведінки і кардіо-респіраторний колапс у дітей при застосуванні лікарських препаратів цієї групи.Якщо будь-які з побічних ефектів набувають серйозного характеру, або якщо виникли побічні ефекти, не згадані у цій інструкції, слід повідомити про це лікаря.

Лікарська взаємодія:

Мідріатична дія препарату знижується при місцевому застосуванні офтальмологічних препаратів, що містять міотики, препарат може знижувати здатність міотиків знижувати внутрішньоочний тиск.Дія тропікаміду може посилюватися при супутньому застосуванні інших лікарських засобів, які мають антимускаринові властивості, таких як амантадин, деякі антигістамінні засоби (ліки, які застосовують для лікування алергії), антидепресанти, похідні фенотіазіну, трициклічні антидепресанти (прокаїнамід, хінідин, інгібітори МАО, бензодіазепіни і нейролептики).Якщо використовується більш ніж один офтальмологічний засіб місцевої дії, інтервал між використанням різних засобів повинен складати не меш ніж 5 хвилин.Нітрати, дизопірамід, глюкокортикоїди, галоперидол можуть підвищувати внутрішньо очний тиск.Слід повідомити лікаря, якщо Ви приймаєте, або нещодавно приймали будь-які інші лікарські засоби, включаючи ліки, придбані без рецепта.

Термін придатності:

2 роки.Термін зберігання препарату після першого розкриття флакона становить 28 діб.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Після першого відкриття зберігати не більше 28 діб.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл або 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці, закритому ковпачком із контролем першого відкриття.По 1 флакону-крапельниці разом з інструкцією для медичного застосування в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Фармацевтичні характеристикиОсновні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин, без видимих механічних часток.МісцезнаходженняВул. Орієшкова, 11, 821 05, Братислава, Словацька Республіка/Orieskova str., 11, 821 05, Bratislava, Slovak Republic.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01FA06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Унітропік 1%
Виробник:Унімед Фарма, ТОВ, Словацька Республіка
Форма випуску: По 5 мл або 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці, закритому ковпачком із контролем першого відкриття.По 1 флакону-крапельниці разом з інструкцією для медичного застосування в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7545/01/01 від 08.02.2013. Наказ № 102 від 08.02.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Tropicamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить тропікаміду 10 мг;1 мл містить 35 крапель.допоміжні речовини: натрію хлорид, динатрію едетат, бензалконію хлорид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в офтальмології. Мідріатичні та циклоплегічні засоби. Антихолінергічні.
Код АТС:S01FA06 - Тропікамід
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама