Вартек інструкція по застосуванню

Вартек фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вартек крем, 1,5 мг/г по 5 г в тубах з дзерк.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6629/01/01 від 17.08.2012. Наказ № 641 від 17.08.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: подофілотоксин;1 г крему містить подофілотоксину 1,5 мг;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (E 218), пропілпарагідроксибензоат (E 216), кислота сорбінова, кислота фосфорна концентрована, спирт стеариловий, спирт цетиловий, ізопропілміристат, олія мінеральна, тригліцериди середнього ланцюга, вода очищена, бутилгідроксіанізол (Е 320), емульгатор Е 2155.

Основні фізико-хімічні властивості:

однорідний крем білого кольору.

Виробник:

Стіфел Лабораторіз Лтд. для "ГлаксоСмітКляйн Експорт Лтд", Ірландія/Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Подофілотоксин є інгібітором метафази у клітинах, що діляться, зв'язуючись як мінімум в одному місці з тубуліном. Це запобігає полімеризації тубуліну, необхідного для компонування мікротрубочок. У більш високих концентраціях подофілотоксин інгібує також транспорт нуклеозидів через клітинні мембрани. Хіміотерапевтична дія подофілотоксину також зумовлена інгібуванням росту і здатністю проникати у тканини інфікованих вірусом клітин.Фармакокінетика. Системна абсорбція подофілотоксину після місцевого застосування у високій концентрації (більше 0,3 %) низька. Тому дослідження з даною концентрацією 0,15 % не проводилися. Для 0,3 % крему, що застосовувався як у чоловіків, так і у жінок, фармакокінетичні параметри виявилися однаковими.

Показання до застосування:

Місцеве лікування аногенітальних гострокінцевих кондилом.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до подофілотоксину або до будь-якого іншого компонента препарату. Відкриті рани або рани з кровотечею.Сумісне застосування з іншими препаратами, що містять подофілотоксин.

Особливості застосування:

Якщо уражена ділянка займає площу більше 4 см2, лікування необхідно проводити під безпосереднім наглядом медичного персоналу. Подофілотоксин слід застосовувати з обережністю пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-якого компонента препарату в анамнезі.Слід уникати потрапляння подофілотоксину на бородавки, розташовані на слизових оболонках аногенітальної зони (включаючи уретру, пряму кишку та піхву).Запобігати потраплянню крему на здорову шкіру та слизові оболонки, що оточують кондилому.Уникати контакту з очами. У разі такого контакту слід промити очі великою кількістю води та звернутися за медичною допомогою.На ділянках, що лікуються, не можна застосовувати оклюзійну пов’язку.На другий або третій день застосування може спостерігатися місцеве подразнення, пов’язане з початком некрозу кондиломи. У більшості випадків ці реакції легкі. Якщо виникає тяжка місцева реакція шкіри (кровотеча, набряк, надмірний біль, печіння, свербіж) подофілотоксин слід негайно змити з ділянки, що лікується, водою та м’яким милом, лікування припинити та звернутися до лікаря.Рекомендується утримуватися від статевих контактів під час лікування подофілотоксином та до моменту повного загоєння шкіри. У разі статевих стосунків використовувати презерватив.Крем містить:метилпарагідроксибензоат та пропілпарагідроксибензоат, що можуть спричиняти алергічні реакції (можливо відстрочені);сорбінову кислоту, спирт стеариловий, спирт цетиловий, що можуть спричиняти місцеві реакції шкіри (наприклад контактний дерматит);бутилгідроксіанізол, що може спричиняти місцеві реакції шкіри (наприклад контактний дерматит) або подразнення очей та слизових оболонок.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дані застосування подофілотоксину вагітними є обмеженими. Встановлено дуже обмежену системну адсорбцію подофілотоксину, який застосовували місцево, при тому, що антимітотичні препарати, такі як подофілотоксин, відомі своєю ембріотоксичністю.Препарат не рекомендовано для застосування вагітним та жінкам репродуктивного віку, які не застосовують контрацепцію.Інформація щодо екскреції подофілотоксину з молоком при його місцевому застосуванні жінкам є недостатньою. Ризик для новонароджених та дітей, що перебувають на грудному вигодовуванні, неможливо виключити.Рішення щодо припинення годування груддю або припинення/утримання від лікування подофілотоксином слід прийняти, зваживши переваги годування груддю для дитини та переваги лікування для жінки.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

На цей час не встановлена.

Діти:

Препарат не застосовують дітям, тому що безпека та ефективність подофілотоксину у дітей (віком до 18 років) не встановлені.

Спосіб застосування та дози:

Перед нанесенням крему уражену ділянку слід ретельно вимити водою з милом і висушити.Крем наносити на уражену ділянку кінчиком пальця 2 рази на добу вранці та ввечері (кожні 12 годин) протягом 3 послідовних днів, з перервою у застосуванні крему протягом наступних 4 послідовних днів, що складає тижневий цикл лікування. використовувати тільки необхідну кількість крему для точного покриття кожної кондиломи за допомогою дзеркальця, як це показано на малюнку 1. Малюнок 1.Після кожного нанесення крему слід ретельно вимити руки водою з милом.Кондиломи, що залишилися, слід лікувати додатковим тижневим циклом (застосування 2 рази на добу протягом 3 послідовних днів з перервою у застосуванні крему протягом наступних 4 послідовних днів); при необхідності – тривалість лікування може становити максимально 4 цикли.Якщо після 4 циклів кондиломи не зникають, обов'язково необхідно, щоб хворий звернувся до лікаря щодо застосування інших способів лікування.Уникати нанесення крему на здорову шкіру, що оточує кондиломи.

Передозування:

Хоча при місцевому застосуванні подофілотоксину у рекомендованих дозах не повідомлялося про серйозні системні ефекти, при появі місцевого передозування можна очікувати збільшення системної абсорбції препарату та збільшення потенційних системних ефектів, наприклад зміну психічного стану та супресію кісткового мозку. При випадковому проковтуванні подофілотоксин може спричинити тяжкий гастроентерит.У разі виникнення місцевого передозування подофілотоксин слід терміново змити з ділянки, що лікується, та розпочати симптоматичну та підтримуючу терапію.Лікування перорального передозування подофілотоксину є симптоматичним, із залученням підтримуючої терапії.Подальше лікування залежить від клінічного стану пацієнта.

Побічні дії:

Побічні реакції, які наведено нижче, класифіковані за органами та системами та за частотою виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 та < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 та < 1/100), рідко (≥ 1/10 000 та < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000) та невідомо (неможливо оцінити з наявних даних).З боку шкіри та підшкірної тканиниДуже часто: ерозії шкіри, подразнення у місці нанесення крему (включаючи еритему, свербіж, відчуття печіння шкіри).Дані постмаркетингових досліджень.З боку імунної системиНевідомо: гіперчутливість у місці нанесення крему.З боку шкіри та підшкірної тканиниНевідомо: виразки шкіри, струп, знебарвлення шкіри, пухирі, сухість шкіри.Загальні розлади та порушення у місці нанесенняНевідомо: біль та кровотеча у місці нанесення, набряк.Пошкодження, отруєння та процедурні ускладненняНевідомо: екскоріація, секреція з рани, роз’їдаючі рани.

Лікарська взаємодія:

На цей час не встановлена.

Термін придатності:

3 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці.Зберігати при температурі нижче 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

Картонна коробка, що містить 1 тубу та дзеркальце. Туба містить 5 г крему.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняФінісклін Бізнес Парк, Сліго, Ірландія/Finisklin Business Park, Sligo, Ireland.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D06BB04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вартек
Виробник:Стіфел Лабораторіз Лтд. для "ГлаксоСмітКляйн Експорт Лтд", Ірландія/Великобританія
Форма випуску: Картонна коробка, що містить 1 тубу та дзеркальце. Туба містить 5 г крему.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6629/01/01 від 17.08.2012. Наказ № 641 від 17.08.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Podophyllotoxin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: подофілотоксин;1 г крему містить подофілотоксину 1,5 мг;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (E 218), пропілпарагідроксибензоат (E 216), кислота сорбінова, кислота фосфорна концентрована, спирт стеариловий, спирт цетиловий, ізопропілміристат, олія мінеральна, тригліцериди середнього ланцюга, вода очищена, бутилгідроксіанізол (Е 320), емульгатор Е 2155.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в офтальмології. Противірусні засоби.
Код АТС:D06BB04 - Подофілотоксин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама