Венорутон 300 інструкція по застосуванню

Венорутон 300 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Венорутон 300 капсули по 300 мг №50 (10х5)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3660/01/01 від 17.08.2005. Наказ № 412 від 17.08.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить о-(β-гідроксіетил)-рутозидів 300 мг;допоміжні речовини: макрогол 6000, оксид заліза жовтий, титану діоксид, желатин.

Основні фізико-хімічні властивості:

жовто-бежеві непрозорі капсули, розмір №1, з відбитком “VENORUTON 300” на корпусі капсули;

Виробник:

Новартіс Консьюмер Хелс С.А., Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Рутозид.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Сприяє зміцненню стінок капілярів і нормалізації їх проникності. Блокує агрегацію еритроцитів та чинить захисну дію на ендотелій судин.При хронічній венозній недостатності Венорутон 300 зменшує вираженість таких її проявів, як набряки, біль, судоми, трофічні розлади. Препарат ефективний при варикозному дерматиті та варикозній виразці. Полегшує симптоми, пов'язані з гемороєм: біль, ексудацію, свербіж і кровотечу. Венорутон 300 сприяє зменшенню вираженості побічних ефектів променевої терапії (цистит, ентеропроктит, дисфагія, почервоніння шкірних покривів тощо).Завдяки позитивному впливу Венорутону 300 на проникність і резистентність стінок капілярів він сприяє уповільненню розвитку діабетичної ретинопатії. Крім того, його вплив на реологічні властивості крові сприяє запобіганню мікротромбозів та інших уражень сітківки судинного генезу.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо 14С-О-(β-гідроксіетил)-рутозидів абсорбція у людини становить близько 10 - 15%. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається у межах 1 - 9 год. Протягом 120 год концентрацію препарату можна виявити; її зниження відбувається біекспоненційно. Після прийому внутрішньо препарату з радіоактивною міткою відмічається виведення з сечею 3 - 6% радіоактивності за 48 год. Період напіввиведення варіює від 10 до 25 год. О-(β-гідроксіетил)-рутозиди і їх глюкуроновані метаболіти виводяться в основному з жовчю.

Показання до застосування:

Симптоматична терапія проявів хронічної венозної недостатності (стомленість, набряки, припухлість, тяжкість і біль у ногах, судоми, парестезії). Постфлебітичний синдром, трофічні порушення, варикозний дерматит і варикозні виразки. У складі допоміжної терапії при склеротерапії та видаленні варикозних вузлів. Симптоматична терапія геморою (біль, ексудація, свербіж і кровотеча) та його ускладнень. Венозна недостатність і геморой при вагітності, починаючи з 4-го місяця.Як допоміжна терапія в лікуванні ретинопатії у хворих на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію та атеросклероз; профілактика епізодів минущої сліпоти.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату або інших рутозидів.І триместр вагітності та період лактації. Дитячий вік до 15 років.

Особливості застосування:

Препарат застосовується в основному у складі комбінованої терапії.Вагітність і лактація.У ході клінічних досліджень застосовували Венорутон 300 в період вагітності, однак його застосування в I триместрі спеціально не вивчалося. У дослідженнях на тваринах не було відмічено ні тератогенних, ні будь-яких інших небажаних впливів на плід. Беручи до уваги все вищезазначене, а також керуючись прийнятими в клінічній практиці правилами, призначення Венорутону 300 внутрішньо можливе лише з 4-го місяця вагітності і лише за абсолютними показаннями. Сліди О-(β-гідроксіетил)-рутозидів, які визначалися в тканинах плода та материнському молоці (експериментальні дослідження на тваринах), не розглядаються як клінічно значущі.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо. На початковому етапі лікування призначають по 1 капсулі (300 мг) 3 рази на день під час їди. Зменшення вираженості симптомів звичайно відмічається протягом 2-х тижнів лікування. Рекомендується продовжувати прийом препарату у тій самій дозі до повного зникнення набряків та інших симптомів. Потім лікування можна перервати (поліпшення звичайно триває принаймні 4 тижні після припинення лікування). При відновленні симптомів лікування слід розпочати знову – або за наведеною вище схемою, або підтримуючими дозами: мінімальна підтримуюча доза – 600 мг на добу, тобто по 1 капсулі 2 рази на добу до повного усунення симптоматики захворювання. 

Передозування:

Про випадки передозування повідомлень немає.

Побічні дії:

З боку травної системи: рідко - слабкі диспептичні явища (діарея, метеоризм). Алергічні реакції: шкірні висипи.Інші: головний біль, припливи крові до обличчя.Після припинення лікування ці симптоми швидко зникають.

Лікарська взаємодія:

Рекомендується одночасно призначати аскорбінову кислоту з метою підвищення капіляростабілізуючого ефекту.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не віще 30 0 С. Термін придатності - 5 років.

Форма випуску / упаковка:

5 блістерів по 10 капсул в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: rutoside; О-(b-гідроксіетил)-рутозиди;Форма випускуКапсули.Адреса1260, м.Ніон, Швейцарія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ C05CA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Венорутон 300
Виробник:Новартіс Консьюмер Хелс С.А., Швейцарія
Форма випуску: 5 блістерів по 10 капсул в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3660/01/01 від 17.08.2005. Наказ № 412 від 17.08.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Rutozide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить о-(β-гідроксіетил)-рутозидів 300 мг;допоміжні речовини: макрогол 6000, оксид заліза жовтий, титану діоксид, желатин.

Фармакотерапевтична група:Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Рутозид.
Код АТС:C05CA01 - Рутозид
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама