Вінекс інструкція по застосуванню

Вінекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вінекс капсули по 200 мг №8 (8х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12445/01/01 від 10.09.2012. Наказ № 711 від 10.09.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 11.04.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: cefixime;1 капсула містить цефіксиму (у формі тригідрату) 200 мг або 400 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули 200 мг – тверді желатинові капсули з жовтою непрозорою кришечкою та білим непрозорим корпусом, з надписом BG200, що містять порошок від майже білого до жовтуватого кольору;капсули 400 мг – тверді желатинові капсули з пурпурною непрозорою кришечкою та майже білим непрозорим корпусом, з надписом BН400, що містять порошок від майже білого до жовтуватого кольору.

Виробник:

Табук Фармасьютікал Манюфекчурінг Ко, Королівство Саудівської Аравії

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. бета-лактамні антибіотики. Цефалоспорини третьо

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цефіксим є пероральним напівсинтетичним цефалоспорином третього покоління, у якого відмічена in vitro бактерицидна активність проти широкої різноманітності грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Клінічну ефективність було продемонстровано проти інфекцій, спричинених звичайними патогенними мікроорганізмами, включаючи Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Escherichia coli, Proteus mirabilis, різновиди Klebsiella, Haemophilus influenzae (бета-лактамазпозитивні та бета-лактамазнегативні), Branhamella catarrhalis (бета-лактамазпозитивні та бета-лактамазнегативні) та різновиди Enterobacter. Цефіксим є високо стабільним у присутності ензимів бета-лактамази. Більшість штамів ентерококів (Streptococcus faecalis, стрептококи групи D) та стафілококи (включаючи коагулазопозитивні та коагулазонегативні штами і метицилінрезистентні штами) є стійкими до цефіксиму. Крім того, більшість штамів Pseudomonas, Bacteroides fragilis, Listeria monocytogenes і Clostridia є стійкими до цефіксиму.Фармакокінетика. Швидко всмоктується в ШКТ. Біодоступність – 30-50 %. Cmax (максимальна концентрація) у сироватці крові досягає через 4 – 6 годин. Зв’язування з білками плазми (в основному з альбумінами) – 65 %. T1/2 (період напіввиведення) – 2,4-4 години. Виводиться із сечею, переважно в незміненому стані.

Показання до застосування:

Фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит, гострий та хронічний бронхіт, пневмонія, неускладнені інфекції сечовивідних шляхів.

Протипоказання:

Відома гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату, інших цефалоспоринів або пеніцилінів; хворим з порфірією. Дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів з реакціями гіперчутливості до інших лікарських засобів в анамнезі, слід враховувати перехресну чутливість до цефалоспоринів та пеніцилінів. При виникненні алергічної реакції лікування цим препаратом слід припинити та призначити відповідну терапію. Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з нирковою недостатністю. Доза коригується з урахуванням кліренсу креатиніну. Слід виявляти обережність при призначенні препарату за наявності в анамнезі кровотеч, захворювань ШКТ, особливо таких, як виразковий коліт, регіональний ентерит або коліт на тлі застосування, а також при порушенні функції печінки.При тривалому застосуванні препарату можливе порушення нормальної мікрофлори кишечнику, що може викликати спалах росту Candida albicans, і, як результат – кандидоз слизової оболонки рота; також можливий розвиток тяжкої діареї та псевдомембранозного коліту. При застосуванні цефіксиму можливий розвиток в організмі дефіциту вітамінів групи В. Цефалоспорини підвищують токсичність алкоголю, тому при лікуванні цефіксимом не рекомендується вживати алкогольні напої.У лабораторній діагностиці слід враховувати, що Вінекс може стати причиною хибнопозитивного результату дослідження сечі на цукор та позитивної реакції Кумбса.Препарат може збільшувати протромбіновий час, тому його слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які приймають антикоагулянти.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Під час вагітності застосування препарату можливо лише за наявності абсолютних показань, якщо можлива користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Не рекомендується застосовувати препарат у період годування груддю. Під час застосування препарату потрібно припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Враховуючи можливість появи побічних реакцій з боку ЦНС, рекомендовано утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами до з’ясування реакції пацієнта на препарат.

Діти:

Дітям віком до 12 років показана інша лікарська форма препарату.

Спосіб застосування та дози:

Звичайна доза цефіксиму для дорослих та дітей віком від 12 років становить 400 мг на добу. Приймають одноразово або по 200 мг два рази на добу з інтервалом 12 годин. Особи літнього віку: застосовують звичайні дози для дорослих. Необхідне коригування дози для осіб, які страждають на ниркову недостатність.Особи, які страждають на ниркову недостатність: пацієнтам із кліренсом креатиніну 60 мл/хв та вище призначають звичайні дози та схеми прийому.Пацієнтам із кліренсом креатиніну від 21 до 60 мл/хв можна призначати 75 % від звичайної дози зі стандартним інтервалом прийому. Пацієнтам із кліренсом креатиніну менше 20 мл/хв призначають 50 % від звичайної дози зі стандартним інтервалом прийому. Курс лікування становить від 3 (лікування неускладнених циститів) до 10-14 днів.

Передозування:

Симптоми: посилення проявів побічних ефектів, особливо з боку ШКТ. Лікування: рекомендується якнайшвидше промити шлунок. Специфічного антидоту не існує. Терапія симптоматична. Діаліз не видаляє значної кількості цефіксиму із системи кровообігу.

Побічні дії:

З боку травного тракту: анорексія, сухість у роті, диспепсія, нудота, блювання, пронос, абдомінальний біль, анальний свербіж, дисбактеріоз. У поодиноких випадках прийом препарату асоціювався з розвитком псевдомембранозного коліту, стоматиту, глоситу, з транзиторним підвищенням активності трансаміназ печінки, підвищенням азоту сечовини або креатиніну в сироватці крові.Алергічні реакції: шкірні висипання, кропив’янка, медикаментозна гарячка, свербіж та артралгія, анафілаксія, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона.З боку центральної нервової системи (ЦНС): головний біль, запаморочення, тривожність, безсоння, сонливість, нездужання та стомленість.З боку системи кровотворення: транзиторна тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія, гемолітична анемія, еозинофілія, гемолітична анемія, гіпопротромбінемія, тромбофлебіт.З боку сечостатевої системи: інтерстиціальний нефрит, вагінальний кандидоз.

Лікарська взаємодія:

Супутнє застосування:з пробенецидом підвищує максимальну концентрацію цефіксиму в сироватці; із саліциловою кислотою підвищує вільний цефіксим на 50 % внаслідок переміщення цефіксиму з місць зв’язування з протеїнами. Цей ефект є залежним від концентрації;з карбамазепіном може викликати підвищення його концентрації в плазмі;з ніфедипіном підвищує біодоступність цефіксиму;з фуросемідом, аміноглікозидами підвищує нефротоксичність препарату;з розчинами Benedict's або Fehling's або тест-таблетками сульфату міді може дати хибну позитивну реакцію на глюкозу сечі (але не з тестами, які основані на ферментативних глюкозо-оксидазних реакціях).

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 оС.

Форма випуску / упаковка:

Капсули 200 мг – по 8 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці. Капсули 400 мг – по 6 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняЕл-Мадіна Роуд, а/с 3633, Табук, Королівство Саудівської Аравії.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01DD08:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вінекс
Виробник:Табук Фармасьютікал Манюфекчурінг Ко, Королівство Саудівської Аравії
Форма випуску: Капсули 200 мг – по 8 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці. Капсули 400 мг – по 6 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12445/01/01 від 10.09.2012. Наказ № 711 від 10.09.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Cefixime
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: cefixime;1 капсула містить цефіксиму (у формі тригідрату) 200 мг або 400 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. бета-лактамні антибіотики. Цефалоспорини третьо
Код АТС:J01DD08 - Цефіксим
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама