Вітанейрон інструкція по застосуванню

Вітанейрон фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вітанейрон капсули №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3280/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить: тіаміну гідрохлориду (вітамін B1) 15 мг, рибофлавіну (вітамін B2) 15 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін B6) 10 мг, ціанокобаламіну (вітамін b12) 0,002 мг, пантотенату кальцію (вітамін B5) 25 мг, ніацинаміду (нікотинамід, вітамін РР) 50 мг, фолієвої кислоти 0,25 мг, вітаміну С 100 мг, цинку сульфату 5 мг; допоміжні речовини: магнію стеарат, аеросил, тальк, крохмаль. 

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули з кришечкою чорного кольору і корпусом оранжевого кольору, що містять порошок жовто-оранжевого кольору;

Виробник:

Червона зірка, ХФЗ, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що містить вітаміни і мікроелементи. Дія обумовлена ефектами компонентів, що входять до його складу. Аскорбінова кислота (Вітамін С) бере участь у регулюванні окислювально-відновних процесів, у метаболізмі фолієвої кислоти і заліза, а також у синтезі стероїдних гормонів і катехоламінів, забезпечує синтез колагену.Тіаміну гідрохлорид (Вітамін B1) як кофермент бере участь у вуглеводному обміні, функціонуванні нервової системи. Нестача тіаміну впливає на периферичну нервову систему, шлунково-кишковий тракт і серцево-судинну систему. Рибофлавін (Вітамін B2) важливий каталізатор процесів клітинного дихання; відіграє важливу роль у підтримці нормальної зорової функції ока; бере участь у формуванні ДНК, сприяє процесам регенерації тканин (у т. ч. клітин шкіри).Піридоксину гідрохлорид (Вітамін B6,) як фермент бере участь у метаболізмі амінокислот і білків, а також у синтезі нейромедіаторів.Ціанокобаламін (Вітамін b12) разом з фолієвою кислотою бере участь у синтезі нуклеотидів, а також у формуванні еритроцитів та клітин нервових оболонок.Ніацинамід (Никотинамід, Вітамін РР) бере участь у процесах тканинного дихання, жирового і вуглеводного обміну.Фолієва кислота бере участь у синтезі амінокислот, нуклеотидів, нуклеїнових кислот; необхідна для нормального еритропоезу.Кальцію пантотенат (Вітамін B5) регулює обмін кальцію і пантотенової кислоти в організмі. Пантотенова кислота належить до водорозчинних вітамінів, відіграє важливу роль при біологічному ацетилюванні, синтезі і розщеплюванні жирів. Кальцій необхідний для формування кісткової тканини та зубів.Цинк – мікроелемент для системного застосування, бере участь у метаболізмі нуклеїнових кислот, білків, жирів, вуглеводів, жирних кислот, а також у метаболізмі гормонів (у т. ч. статевих); важливий для нормального розвитку кісткової тканини, є складовою частиною панкреатичного соку.Фармакокінетика

Показання до застосування:

З метою лікування при:незбалансованому харчуванні, підвищеній потребі у вітамінах і мінералах в умовах збільшення психічних, фізичних навантажень і стресів, зниженій працездатності;при дефіциті вітамінів групи В, вітаміну С, а також як додатковий засіб для лікування ушкоджень нервових волокон.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, тромбоемболія, еритроцитоз, діти віком до 14 років, період лактації.

Особливості застосування:

Не рекомендується приймати капсули Вітанейрон одночасно з іншими препаратами, що містять вітаміни та препарати цинку. Питання про необхідність застосування препарату в період вагітності та лактації вирішує лікар.

Спосіб застосування та дози:

Внутрішньо, дорослим і підліткам старше 14 років – по 1–2 капсули 1 раз на добу після їди, запиваючи не менш ніж 100 мл рідини. Курс лікування – 30 діб. Курс лікування можна повторити після 4–6-тижневої перерви.

Передозування:

Нудота, блювання, запаморочення. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Виникають рідко, звичайно внаслідок підвищеної чутливості до компонентів препарату, можливі алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

До складу препарату Вітанейрон входять цинк і кальцій, тому при одночасному застосуванні з антибіотиками групи тетрациклінів і антимікробними засобами (похідні фторхінолону) знижується всмоктування останніх (інтервал між прийомом тетрациклінів та Вітанейрону повинен становити не менше 2 год). Вітамін С, що входить до складу препарату Вітанейрон, підсилює фармакологічну дію та побічні ефекти (головний біль, диспептичні явища, алергічні реакції) протимікробних засобів із групи сульфаніламідів, підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, зменшує дію гепарину та непрямих антикоагулянтів, збільшує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами. При одночасному застосуванні препарату Вітанейрон і тіазидних діуретиків підвищується ризик розвитку гіперкальціємії.Вітамін В6 зменшує ефект леводопи, пероральних контрацептивів, ПАСК, циметидину, препаратів кальцію, алкоголь зменшує всмоктування вітаміну В6.Умови і термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у контурній чарунковій упаковці. По 2 або 3 контурні чарункові упаковки в картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуКапсули.Адреса61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.Тел/факс (057)733-10-96, 733-04-07.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11AA03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вітанейрон
Виробник:Червона зірка, ХФЗ, ПАТ
Форма випуску: По 10 капсул у контурній чарунковій упаковці. По 2 або 3 контурні чарункові упаковки в картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3280/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить: тіаміну гідрохлориду (вітамін B1) 15 мг, рибофлавіну (вітамін B2) 15 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін B6) 10 мг, ціанокобаламіну (вітамін b12) 0,002 мг, пантотенату кальцію (вітамін B5) 25 мг, ніацинаміду (нікотинамід, вітамін РР) 50 мг, фолієвої кислоти 0,25 мг, вітаміну С 100 мг, цинку сульфату 5 мг; допоміжні речовини: магнію стеарат, аеросил, тальк, крохмаль. 

Фармакотерапевтична група:Полівітамінні препарати
Код АТС:A11AA03 - Полівітаміни з іншими мінералами, включаючи комбінації
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама