Вокадин інструкція по застосуванню

Вокадин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вокадин мазь д/зовн. заст. 10 % по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1326/02/02 від 07.07.2009. Наказ № 497 від 10.07.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 г мазі містить 100 мг повідон-йоду еквівалентно йоду 10 мг;допоміжні речовини: поліетиленгліколь 400, поліетиленгліколь 1540, поліетиленгліколь 4000, натрію гідрокарбонат, вода.

Виробник:

Вокхардт Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Показання до застосування:

Лікування грибкових та бактеріальних інфекцій шкіри, а також інфекцій пролежнів і трофічних виразок.Профілактика інфекцій при дрібних порізах та саднах, невеликих опіках і незначних хірургічних процедурах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до йоду або інших компонентів препарату. Гіпертиреоз, аденома або порушення функції щитовидної залози, вузловий зоб, ендемічний зоб, тиреоїдит Хашимото, герпетиформний дерматит Дюринга, тяжкою ниркова або печінкова недостатність, декомпенсована серцева недостатність, стан перед або після застосування радіоактивного йоду при лікуванні гіпертиреозу (до повного одужання). Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 1 року.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат призначений виключно для місцевого застосування.Довготривале застосування може спричинювати подразнення, а інколи і тяжкі реакції шкіри. При появі ознак подразнення чи гіперчутливості нанесення препарату слід припинити.Значні кількості йоду можуть викликати гіпертиреоз у хворих із порушенням функції щитовидної залози. Тому їм обмежують застосовування мазі щодо часу і площі поверхні шкіри, що обробляється.Якщо під час лікування виникнуть симптоми гіпертиреозу, слід перевірити функцію щитовидної залози.Слід уникати високих доз йоду у новонароджених і дітей раннього віку, оскільки шкіра має більшу проникливість, і у них частіше спостерігається підвищена чутливість до йоду, що збільшує ризик розвитку гіпертиреозу. Таким пацієнтам застосовувати повідон-йод слід маленькими дозами. У разі необхідності контролювати функцію щитовидної залози у дітей.Особливої обережності необхідно дотримуватись при регулярному застосуванні препарату у пацієнтів із раніше діагностованою нирковою недостатністю. Слід уникати регулярного застосування мазі у хворих, що отримують препарати літію.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Застосовують дітям віком від 1 року.

Спосіб застосування та дози:

Препарат для місцевого застосування.Для лікування інфекції: наносити 1 - 2 рази на добу. Тривалість лікування – не більше 14 діб.Для профілактики інфекції: наносити один або два рази на тиждень, доки це необхідно. Уражену шкіру необхідно очистити і висушити. Тонким шаром нанести мазь на уражену поверхню шкіри. На оброблену шкіру можна накласти пов’язку.

Передозування:

Симптоми: металевий присмак у роті, підвищене слиновиділення, відчуття печії або біль у роті/глотці, подразнення та набряк в очах, шкірні реакції, шлунково-кишкові порушення, порушення функції нирок і анурія, недостатність кровообігу, набряк гортані з вторинною асфіксією, набряк легень, метаболічний ацидоз, гіпернатріємія.Лікування: слід провести симптоматичну та підтримуючу терапію з особливою увагою до електролітного балансу, функції нирок і щитовидної залози.

Побічні дії:

При застосуванні препарату можливі місцеві шкірні реакції: почервоніння шкіри, печіння, відчуття свербежу, швидкоминаюючий біль, відчуття тепла, в осіб з підвищеною чутливістю – кропив’янка, шкірні висипи, контактний дерматит; рідко – ангіоневротичний набряк; у поодиноких випадках – анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції, токсичне ураження шкіри.При тривалому застосуванні на великій поверхні шкіри можливий розвиток системної дії, розвитку симптомів йодизму (металевий присмак у роті, підвищене слиновиділення, паротит, набряк очей або гортані, кон’юктивіт, ларингіт, риніт, бронхіт, набряк легень, головний біль, розлади з боку травного тракту), метаболічний ацидоз. В окремих осіб відмічався гіпертиреоз, індукований йодом.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування Вокадину і ферментних мазей для лікування ран знижує ефективність обох препаратів. Препарати, що містять ртуть, срібло, перекис водню чи тауролідин можуть взаємодіяти з комплексом повідон-йоду, у зв’язку з цим їх сумісне застосування не рекомендується.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 15 г препарату у тубі в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D08AG02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вокадин
Виробник:Вокхардт Лтд., Індія
Форма випуску: По 15 г препарату у тубі в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1326/02/02 від 07.07.2009. Наказ № 497 від 10.07.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Povidone-iodine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 г мазі містить 100 мг повідон-йоду еквівалентно йоду 10 мг;допоміжні речовини: поліетиленгліколь 400, поліетиленгліколь 1540, поліетиленгліколь 4000, натрію гідрокарбонат, вода.

Фармакотерапевтична група:Антисептичні засоби.
Код АТС:D08AG02 - Повідон-йод
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама