Зитролид інструкція по застосуванню

Зитролид фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Зитролид капсули по 250 мг №6
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9324/01/01 від 22.10.2008. Наказ № 51 від 02.02.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина: азитроміцин;1 капсула містить азитроміцину 250мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді капсули з білим корпусом та жовто-оранжевою або жовтою кришечкою, вміст - порошок білого або білого з кремовим відтінком кольору.

Виробник:

Валента Фармацевтика, ВАТ, м.Щолково, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Зитролид® - антибіотик широкого спектра дії. При утворенні в осередку запалення високих концентрацій має бактерицидну дію.До азитроміцину чутливі грампозитивні коки: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, стрептококи груп C, F і G, Staphylococcus aureus, Staphylococcus viridans, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Bordetella parapertussis, Legionella pneumophila, Haemophilus ducreyi, Campylobacter jejuni, Helicobacter pylori, Neisseria gonorrhoeae и Gardnerella vaginalis; декотрі анаеробні мікроорганізми: Bacteroides bivius, Clostridium perfringens, Peptostreptococcus spp.; а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Treponema pallidum, Borrelia burgdorferi. Азитроміцин не є активним відносно грампозитивних бактерій, стійких до еритроміцину.Фармакокінетика. Азитроміцин швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, що обумовлено його стійкістю в кислому середовищі та ліпофільністю. Вживання їжі знижує абсорбцію азитроміцину. Після прийому внутрішньо 500 міліграм максимальна концентрація азитроміцину в плазмі крові досягається через 2,5-2,96г i становить 0,4 міліграм/л, біодоступність - 37%.Швидко розподіляється в організмі. Азитроміцин добре проникає в дихальні шляхи, органи i тканини урогенітального тракту (зокрема в передміхурову залозу), в шкіру i м’які тканини. Характерна висока концентрація в тканинах (в 10-50 разів вища, ніж в плазмі крові) та тривалий період напіввиведення, що обумовлено низьким зв’язуванням азитроміцину з білками плазми крові, а також його здатністю проникати в еукаріотичні клітини i концентруватися в середовищі з низьким рН навколишньої лізосоми. Це, у свою чергу, визначає великий об’єм розподілу (31,1 л/кг) i високий плазмовий кліренс. Здатність азитроміцину накопичуватися переважно в лізосомах особливо важлива для елімінації внутрішньоклітинних збудників. Доведено, що фагоцити доставляють азитроміцин в місця локалізації інфекції, де він вивільняється в процесі фагоцитозу. Концентрація азитроміцину в осередках інфекції достовірно вище, ніж в здорових тканинах (в середньому на 24-34%) i корелює із ступенем запального набряку. Не дивлячись на високу концентрацію у фагоцитах, азитроміцин не робить істотного впливу на їх функцию. Азитроміцин зберігасться у бактерицидних концентраціях в осередку запалення протягом 5-7 днів після прийому останньої дози, що й дає можливість розробити короткі (3-денні та 5-денні) курси лікування.У печінці деметилюється, метаболіти, що утворюються, неактивніВиведення азитроміцину з плазми крові відбувається в два етапи: період напіввиведення становить 14-20 годин в інтервалі від 8 до 24 годин після прийому препарату і 41 годину – в інтервалі від 24 до 72 годин, що дозволяє застосовувати препарат 1 раз на добу.

Показання до застосування:

Інфекції, спричинені чутливими до азитроміцину мікроорганізмами: інфекції ЛОР-органів і дихальних шляхів (фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит, бронхіт, негоспітальна пневмонія);інфекції шкіри та м'яких тканин (хронічна мігруюча еритема (хвороба Лайма), імпетиго, вторинна піодермія, бешиха);неускладнені інфекції, що передаються статевим шляхом (негонококовий уретрит та цервіцит);інфекції шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинені Helicobacter pylori

Протипоказання:

Підвищена чутливість до азитроміцину або до інших компонентів препарату або до будь якого іншого антибіотика групи макролідів.Тяжкі порушення функції печінки, нирок. Період вагітності, годування груддю.Пацієнти з масою тіла менше 45 кг.Не застосовувати одночасно з алкалоїдами ріжків.

Особливості застосування:

У разі пропуску прийому 1 дози препарату пропущену дозу слід прийняти якомога швидше, а наступну - з перервою у 24 години.Препарат слід приймати не раніше, як за 1 годину до або через 2 години після вживання їжі.Здатність впливати на швидкість реакції при керування автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Під час лікування препаратом рекомендовано утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Застосовують дітям з масою тіла більше 45 кг. Дітям з масою тіла менше 45 кг рекомендується призначати азитроміцин в інших лікарських формах.

Спосіб застосування та дози:

Приймається 1 раз на добу не менш як за 1 годину до вживання їжі або через 2 години після їди. Дорослі та діти з масою тіла понад 45 кг:при інфекціях ЛОР-органів і дихальних шляхів, шкіри та м'яких тканин (за винятком хронічної мігруючої еритеми) - 500 мг (2 капсули) 1 раз на добу протягом 3 днів;при хронічній мігруючій еритемі Зитролид® приймають 1 раз на добу протягом 5 днів: в 1-й день – 1 г, з 2-го до 5-го дня по - 500 мг;при неускладнених інфекціях, що передаються статевим шляхом – 1 г (4 капсули) одноразово;при інфекціях шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинених Helicobacter pylori – 1 г (4 капсули) на добу протягом 3 днів у складі комбінованої терапії.

Передозування:

Проявляється нудотою, блюванням, діареєю, тимчасовою втратою слуху. Лікування симптоматичне.Застосування під час вагітності або годування груддю.Не слід приймати препарат при вагітності. Під час застосування препарату годовування груддю слід припинити.

Побічні дії:

З боку травної системи: діарея (5%), нудота (3%), абдомінальний біль (3%); 1% і менше – диспепсія, метеоризм, блювання, мелена, холестатична жовтяниця, підвищення активності печінкових трансаміназ; у дітей – запори, анорексія, гастрит.З боку серцево-судинної системи: серцебиття, біль в грудній клітці (1% іменше).З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, сонливість, гіперкінезія, тривожність, невроз, порушення сну.З боку системи крові: нейтрофілія, еозинофілія, нейтропенія. Змінені показники повертаються до норми через 2 – 3 тижні після закінчення лікування.З боку сечостатевої системи: вагінальний кандидоз, нефрит (1% i менше).Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіння, фотосенсибілізація, набряк Квінке, мультиформна еритема, коньюктивіт.Інші: підвищена стомлюваність, зміна смаку, гіперглікемія

Лікарська взаємодія:

Антацидні засоби (які містять кальцій, алюміній, магній), етанол, їжа - уповільнюють i знижують всмоктування азитроміцину, тому потрібен 2-годинний інтервал між прийомом Зитролиду® та цими препаратами.Азитроміцин підсилює токсичну дію алкалоїдів ріжків, дигідроерготаміну (важкий периферичний спазм судин, дизестезія).При сумісному призначенні варфарину i азитроміцину (у звичайних дозах) зміни протромбінового часу не виявлено, проте, враховуючи, що при взаємодії макролідів i варфарину можливе посилення антикоагулянтного ефекту, пацієнтампотрібен ретельний контроль протромбінового часу.Дигоксин: підвищення концентрації дигоксину.Тріазолам: зниження кліренсу i збільшення фармакологічної дії тріазоламу.Уповільнює виведення i підвищує концентрацію в плазмі i токсичність циклосерину, непрямих антикоагулянтів, метилпреднізолону, фелодипіну, а також лікарських засобів, що піддаються мікросомальному окисленню (карбамазепін, терфенадин, циклоспорин, гексобарбітал, вальпроєва кислота, дизопірамід, бромокриптин, фенітоїн, пероральні гіпоглікемічні засоби, теофілін та ін. ксантинові похідні). Лінкозаміди послабляють ефективність, а тетрациклін i хлорамфенікол – підвищують ефективність азитроміцину.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці, у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місті при температурі не вище 25°С.

Форма випуску / упаковка:

По 6 капсул у блістері. По 1 блістеру разом з інструкцією для застосування вкладають у пачку з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження141100, Російська Федерація, Московська обл., м. Щолково-1, вул. Фабрична, 2.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Зитролид
Виробник:Валента Фармацевтика, ВАТ, м.Щолково, Російська Федерація
Форма випуску: По 6 капсул у блістері. По 1 блістеру разом з інструкцією для застосування вкладають у пачку з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9324/01/01 від 22.10.2008. Наказ № 51 від 02.02.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Azithromycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина: азитроміцин;1 капсула містить азитроміцину 250мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.
Код АТС:J01FA10 - Азитроміцин
Реклама
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Цей чудодійний препарат допоможе зберегти вічну молодість
За даними Федерального управління з лікарських зас...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама