Зомакс інструкція по застосуванню

Зомакс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Зомакс капсули по 250 мг №6 у бліс.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3078/02/01 від 04.09.2008. Наказ № 511 від 04.09.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: азитроміцин;1 капсула містить азитроміцину дигідрату 262,1 мг, що еквівалентно 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, магнію стеарат, повідон, натрію лаурилсульфат.

Основні фізико-хімічні властивості:

Капсули з червоним ковпачком і червоним корпусом, розміром "0", з написом "Zomax", містять гранули білого або майже білого кольору. Вміст капсул – спресована речовина, вміщена в капсулу відповідно до вимог процесу наповнення. Вміст капсул у формі гранул або у формі спресованої речовини має однакову якість.

Виробник:

Хіікма Фармасьютикалз, Йорданія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Зомакс® чинить бактеріостатичну та бактерицидну дію на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми, такі як Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Haemophilus influenzae та parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bacteroides fragilis, Escherichia coli, Bordetella pertussis, Bordetella parapertussis, Borrelia burgdorferi, Haemophilus ducreui, Neisseria gonorrhoeae та Chlamydia trachomatis. Зомакс® також виявляє in vitro активність щодо Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae та hominis, Helicobacter pylori, Tохoplasma gondii, Ureaplasma urealyticum.Фармакокінетика. Препарат зберігає стабільність в кислому середовищі, всмоктується в тонкому кишечнику, швидко проникає з плазми в тканини, накопичується внутрішньоклітинно, створює високі концентрації в інфікованих тканинах, період напіввиведення досягає 54 годин. Після прийому внутрішньо 500 мг Зомакс® максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2,5 – 2,96 годин і становить 0,4 мг/л. Біодоступність – 37 %. Метаболізується в печінці, 50 % препарату виводиться з жовчю в незміненому вигляді, тільки 6 % – з сечею. Прийом препарату одночасно з їжею уповільнює та знижує абсорбцію Зомакс®.

Показання до застосування:

Інфекції, спричинені чутливими до азитроміцину мікроорганізмами, у тому числі: інфекції ЛОР-органів і дихальних шляхів (фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит, бронхіт, негоспітальна пневмонія);інфекції шкіри та м'яких тканин (хронічна мігруюча еритема (хвороба Лайма), імпетиго, вторинна піодермія, бешиха);неускладнені інфекції, що передаються статевим шляхом (негонококовий уретрит та цервіцит);інфекції шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинені Helicobacter pylori.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до азитроміцину, до будь-якого іншого макролідного антибіотика або до інших компонентів препарату. Маса тіла пацієнта менше 45 кг (для даної лікарської форми).

Особливості застосування:

Азитроміцин слід з обережністю застосовувати у хворих з тяжкими порушеннями функції печінки та нирок.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В експериментальних даних несприятливої дії азитроміцину на плід та дитину грудного вигодовування не виявлено. Проте, в період вагітності та годування груддю препарат слід призначати з урахуванням співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Застосовується у дітей з масою тіла більше 45 кг.

Спосіб застосування та дози:

Приймається 1 раз на добу не менш як за 1 годину до вживання їжі або через 2 години після їди.Дорослі та діти з масою тіла понад 45 кг:при інфекціях ЛОР-органів і дихальних шляхів, шкіри та м’яких тканин (за винятком хронічної мігруючої еритеми) – 500 мг 1 раз на добу протягом 3 днів;при хронічній мігруючій еритемі Зомакс® приймають 1 раз на добу протягом 5 днів: в 1-й день – 1 г, з 2-го до 5-го дня – по 500 мг; при неускладнених інфекціях, що передаються статевим шляхом – 1 г одноразово;при інфекціях шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинених Helicobacter pylori – 1 г на добу протягом 3 днів у поєднанні з антисекреторними та іншими препаратами. Інші показання: 500 мг на добу одноразово протягом 3 днів.Дітям з масою тіла менше 45 кг рекомендується призначати азитроміцин в інших лікарських формах.

Передозування:

Симптоми: нудота, блювання та діарея. Лікування: промивання шлунка та симптоматична терапія.

Побічні дії:

Азитроміцин взагалі добре переноситься, але іноді можуть виникати побічні реакції:З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, метеоризм, біль у животі. Дуже рідко спостерігалось транзиторне підвищення печінкових трансаміназ.Алергічні реакції та реакції з боку шкіри: шкірні висипи, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, фотосенсибілізація.З боку системи кровотворення: нейтропенія, у деяких випадках нейтрофілія та еозинофілія.З боку сечостатевої системи: нефрит, вагінальний кандидоз.Порушення з боку опорно-рухового апарату: артралгія.Зміна лабораторних показників: гіперглікемія.

Лікарська взаємодія:

Антацидні засоби, що містять алюміній та магній уповільнюють всмоктування азитроміцину. Макроліди можуть підсилювати дію циклоспорину, ерготаміну, дигоксину, триазоламу, теофіліну, терфенадину, варфарину, карбамазепіну, фенітоїну, тріазоламу, але на відміну від більшості макролідів, азитроміцин не зв’язується з ферментами комплексу цитохрому Р450 і насьогодні часу немає відомостей про взаємодію азитроміцину із зазначеними препаратами.

Термін придатності:

3 роки

Умови зберігання:

Зберігати у місцях, недоступних для дітей, при температурі 15 – 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 6 капсул у блістері із ПВХ і фольги, по 1 блістеру в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження22328, а/с 182400 Амман 11118, Йорданія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01FA10:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Зомакс
Виробник:Хіікма Фармасьютикалз, Йорданія
Форма випуску: По 6 капсул у блістері із ПВХ і фольги, по 1 блістеру в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3078/02/01 від 04.09.2008. Наказ № 511 від 04.09.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Azithromycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: азитроміцин;1 капсула містить азитроміцину дигідрату 262,1 мг, що еквівалентно 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, магнію стеарат, повідон, натрію лаурилсульфат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.
Код АТС:J01FA10 - Азитроміцин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама