Ускладнення після COVID-19 виникають у кожного третього пацієнта: лікарі

Ускладнення після COVID-19 виникають у кожного третього пацієнта: лікарі

Вважається, що ускладнення, такі як біль у м’язах та суглобах, порушення сну, безсоння, виникають після тривалого COVID-19. Проте дослідження лікарів лікарні у Побуті та їх колег Медичного університету в Катовіце та Сілезького центру серцевих захворювань у Забжі (Польща) показали, що такі ускладнення можуть також виникнути внаслідок легкого перебігу коронавірусної інфекції.

Експерти проаналізували види ускладнень після COVID-19 у госпіталізованих пацієнтів та тих, хто лікувався вдома. Висновки не втішають.

На думку вчених, кашель, втома, серцебиття, розлади нюху та смаку є найпоширенішими недугами, з якими стикаються пацієнти після тривалого COVID-19. Менш очевидними симптомами є тривога, депресія та безсоння. Вони виникають навіть у тих, хто у легкій формі переніс коронавірусну інфекцію.

— Провідним психіатричним та неврологічним ускладненням є безсоння. Воно зберігалося через три місяці після COVID-19 у половини всіх обстежених пацієнтів, незалежно від того, чи вимагав їх стан під час зараження госпіталізації чи вони мали легку течію коронавірусу, — зазначив завідувач інфекційного відділення лікарні в Битомі, доктор Єжи Ярошевич, передає Radio ZET. 

За словами експертів, приблизно у 30% пацієнтів зустрічаються симптоми постковидного синдрому: кашель, серцебиття, розлади нюху та смаку, депресія, безсоння, слабкість. Це доводить необхідність вакцинації проти COVID-19, що дозволяє знизити ризик розвитку тяжкого перебігу захворювання та виникнення ускладнень після нього.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама