Ампіциліну Тригідрат інструкція по застосуванню

Ампіциліну Тригідрат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ампіциліну Тригідрат таблетки по 250 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4212/01/01 від 01.03.2006. Наказ № 91 від 01.03.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить ампіциліну тригідрату 250 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат або кальцію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею, скошеними краями та рискою;

Виробник:

Агрофарм, ТОВ, Київська обл. м.Ірпінь, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Діє бактерицидно, пригнічуючи синтез клітинної стінки бактерій. Активний відносно грампозитивних мікроорганізмів: Staphylococcus spp. (за винятком штамів, що продукують пеніциліназу), Streptococcus spp. (у тому числі S.pneumoniae, Enterococcus spp.), Listeria monocytogenes. Препарат активний відносно грамнегативних мікроорганізмів Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Bordetella pertussis, деяких штамів Haemophilus influenzae.Ампіцилін руйнується пеніциліназою. Кислотостійкий.Фармакокінетика. Ампіцилін не руйнується в кислому середовищі шлунка, добре всмоктується з травного тракту, 30 – 40 % дози розподіляється в більшості органів та тканин. Проникає крізь плаценту, погано проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Максимальна концентрація в крові досягається через 1,5-2 години та знижується через 60-120 хвилин за два рази. Виводиться переважно нирками, при цьому в сечі та жовчі утворюються високі концентрації незміненого антибіотика. 10 – 30 % зв’язується з білками крові.30 % введеної дози ампіциліну тригідрату виводиться протягом 6-8 годин, 60 % – за 24 години. При повторних введеннях не кумулює, що дає можливість приймати його довгостроково у великих дозах. Виводиться з грудним молоком.

Показання до застосування:

Захворювання, спричинені чутливими до дії антибіотика мікроорганізмами, у тому числі пневмонії, бронхіти, бронхопневмонії, абсцеси легень, ангіна, перитоніт, шигельоз, коклюш, менінгіт, сепсис; інфекції, включаючи змішані, сечо- та жовчовивідних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит, холангіт, холецистит); інфекції травного тракту, у тому числі сальмонелоносійство; інфекції шкіри, м’яких тканин.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до бета-лактамних антибіотиків, порушення функції печінки, грудне годування, інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз. Маса тіла менше 20 кг.

Особливості застосування:

Систематичний контроль функції нирок, печінки та картини периферичної крові. Корегування режиму дозування відповідно до значень кліренса для пацієнтів з порушенням функції нирок. Можлива токсична дія на центральну нервову систему при застосуванні високих доз у хворих з нирковою недостатністю. Можлива реакція бактеріолізу (реакція Яриш-Герксгеймера) у хворих з бактеремією (сепсис).При вагітності можливе застосування за життєвими показаннями. В період лактації необхідно вирішити питання про припинення годування груддю.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають внутрішньо, незалежно від прийому їжі.Доза встановлюється лікарем індивідуально, залежно від ступеня тяжкості перебігу та локалізації інфекції, чутливості збудника до препарату. Для дорослих та дітей з масою тіла понад 20 кг разова доза становить 250-500 мг, кратність прийому – 4 рази на добу. Максимальна добова доза – 4 г. Тривалість лікування, залежно від локалізації інфекції та особливостей перебігу захворювання, становить від 5-10 днів до 2-3 тижнів.

Передозування:

Проявляється токсичною дією на центральну нервову систему. Лікування – симптоматичне.

Побічні дії:

Алергічні реакції (висипання на шкірі, кропив'янка, набряк Квінке, риніт, кон’юнктивіт, рідко – горячка, болі в суглобах, еозинофілія; дуже рідко – анафілактичний шок), диспептичні розлади (нудота, блювання, діарея). У ослаблених хворих при тривалому лікуванні може розвинутись суперінфекція, спричинена стійкими до препарату мікроорганізмами (дріжджоподібні гриби, грамнегативні мікроорганізми).

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з пробенецидом знижується кальцієва секреція ампіциліну, що підвищує концентрацію ампіциліну в плазмі крові, та збільшується ризик розвитку токсичної дії. При одночасному застосуванні з пероральними естрогенвміщуючими препаратами зменшується їх ефективність, можливо за рахунок послаблення печінкової циркуляції естрогенів. Ампіцилін посилює ефект пероральних антикоагулянтів. При одночасному застосуванні з алопуринолом збільшується ймовірність появи висипу на шкірі.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 250 С. Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у контурних чарункових упаковках; по 2 контурні упаковки в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви ампіцилін;[(2S,5R,6R)-6-[(R)-2-аміно-2-фенілацетамідо]-3,3-диметил-7-оксо-4-тіа-1-азабіцикло[3.2.0]гептан-2- карбонової кислоти тригідрат];Форма випускуТаблетки.АдресаУкраїна, 08200, Київська область, м. Ірпінь, вул. Центральна, 113-А.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01CA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ампіциліну Тригідрат
Виробник:Агрофарм, ТОВ, Київська обл. м.Ірпінь, Україна
Форма випуску: По 10 таблеток у контурних чарункових упаковках; по 2 контурні упаковки в пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4212/01/01 від 01.03.2006. Наказ № 91 від 01.03.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Ampicillin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить ампіциліну тригідрату 250 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат або кальцію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.
Код АТС:J01CA01 - Ампіцилін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама