Атифан інструкція по застосуванню

Атифан фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Атифан крем д/зовн. заст., 10 мг/1 г по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4399/02/01 від 27.06.2006. Наказ № 411 від 27.06.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Основні фізико-хімічні властивості:

однорідний крем білого кольору;склад: 1 г крему містить 10 мг тербінафіну гідрохлориду;допоміжні речовини натрію гідроксид, спирт бензиловий, сорбітстеарат, цетилпальмітат, спирт цетиловий, спирт стеариловий, полісорбат 60, ізопропілміристат, вода очищена.

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тербінафін є синтетичним аліламіном з широким спектром протигрибкової активності. Він чинить ефективну дію проти дерматофітів роду Trichophyton genus (T. rubrum, T. mentagrophytes, T. tonsurans, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum (наприклад, M. canis) і Epidermophyton floccosum, проти дріжджів роду Candida genus (наприклад, Candida albicans) і проти Pityrosporum orbicularе. В низьких дозах справляє фунгіцидну дію на дерматофіти, плісеневі і деякі диморфні гриби. Активність щодо дріжджових грибів, залежно від виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною.Тербінафін впливає на ранню стадію біосинтезу грибкового стеролу – ергостеролу – важливого компонента мембран клітин грибів. Він є неконкурентним інгібітором скваленепоксидази в мембрані грибкової клітини, яка перетворює сквален на скваленепоксид. Це призводить до нестачі ергостеролу і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що веде до загибелі клітини гриба.Фармакокінетика. Після місцевого застосування тербінафіну всмоктується лише незначна кількість крему (менше 5 %).

Показання до застосування:

Грибкові інфекції шкіри (трихофітія гладенької шкіри і пахова епідермофітія), стопа атлета (епідермофітія стоп); Грибкові інфекції шкіри, спричинені дріжджами (шкірний кандидоз); Лишай різнобарвний.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якої речовини, що входить до складу цього препарату.

Особливості застосування:

При появі сильних реакцій підвищеної чутливості необхідно припинити лікування.Слід уникати потрапляння крему в очі. При лікуванні людей літнього віку можна не зменшувати дозу.Досвід місцевого застосування тербінафіну у дітей до 2 років дуже обмежений. Вагітність і годування груддю. Всмоктування тербінафіну при місцевому застосуванні є дуже незначним, так само як і його виділення разом з молоком. Проте, незважаючи на це, Атифан можна застосовувати у період вагітності або лактації лише у випадках, коли переваги такого лікування для матері виправдовують можливий ризик для дитини. Препарат не дозволяється наносити на молочні залози у період годування дитини груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.Тербінафін не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Спосіб застосування та дози:

Крем необхідно наносити тонким шаром на ретельно очищену і висушену уражену ділянку шкіри один або два рази на добу залежно від типу захворювання. Крем необхідно злегка втерти в шкіру пальцями в місці ураження і навколо нього. При інфекційних ураженнях під груддю, між пальцями, між сідницями та у паху необхідно уражену ділянку після нанесення крему накрити марлею, особливо на ніч. Захворювання   Частота застосування Тривалість лікування Захворювання шкіри Все тіло і пахова ділянка (трихофітія гладенької шкіри і пахова епідермофітія)   Двічі на добу (вранці та ввечері) 1 тиждень Стопа атлета (епідермофітія стоп) між пальцями ніг двічі на добу (вранці та ввечері) на верхню і бічну частину стопи 1 раз на добу 1 тиждень   2 тижні   Грибкові інфекції шкіри, спричинені дріжджами (шкірний кандидоз) 1 раз на добу 1 тиждень Лишай різнобарвний 1 раз на добу 2 тижні Якщо протягом 2 тижнів ознаки захворювання не зникнуть, то лікар повинен провести повторну оцінку правильності діагнозу. Тривалість лікування різна і залежить від показань і тяжкості інфекції.

Передозування:

Передозування при місцевому застосуванні малоймовірно. При випадковому ковтанні крему можуть виникати лише такі небажані ефекти, як головний біль, нудота, біль у животі та запаморочення. За необхідності необхідно провести симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Після місцевого застосування тербінафіну іноді виникає свербіж або відчуття печіння шкіри. У поодиноких випадках можуть виникати реакції підвищеної чутливості на тербінафін.

Лікарська взаємодія:

При місцевому застосуванні тербінафіну не повідомлялося про випадки взаємодії з іншими препаратами.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 оС у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

15 г крему в алюмінієвій тубі, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: terbinafine;Форма випускуКрем для зовнішнього застосування.АдресаШмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D01AE15:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Атифан
Виробник:КРКА, д.д., Ново место, Словенія
Форма випуску: 15 г крему в алюмінієвій тубі, у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4399/02/01 від 27.06.2006. Наказ № 411 від 27.06.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Terbinafine
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Протигрибкові засоби для місцевого застосування.
Код АТС:D01AE15 - Тербінафін
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама