Дальфаз Ретард інструкція по застосуванню

Дальфаз Ретард фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Дальфаз Ретард таблетки, в/о, прол./д. по 5 мг №56 (14х4)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3230/01/01 від 07.04.2010. Наказ № 111 від 08.02.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: альфузозину гідрохлорид;1 таблетка містить альфузозину гідрохлорид 5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат дигідрат, олія рицинова гідрогенізована, полівідон, магнію стеарат; оболонка: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), пропіленгліколь, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172).

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, опалово-жовтого кольору. Поверхня розлому ядра білого кольору.

Виробник:

Санофі Вінтроп Індастріа для "Санофі-Авентіс Україна,ТОВ", Франція/Україна

Фармакотерапевтична група:

Альфа-адреноблокатори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Альфузозин - похідне квіназоліну, є вибірковим антагоністом постсинаптичних a1-адренорецепторів. Фармакологічні дослідження in vitro показали селективну дію альфузозину на a1-адренорецептори, розташовані в передміхуровій залозі, на дні сечового міхура та в сечовипускальному каналі.Альфузозин діє безпосередньо на гладку мускулатуру передміхурової залози та знижує, таким чином, непрохідність нижнього відділу сечовипускального каналу.У людини альфузозин поліпшує параметри виділення, знижуючи тонус уретри та опірність відтоку з сечового міхура, полегшує випорожнення міхура.У плацебо-контрольованих дослідженнях у хворих на доброякісну гіпертрофію передміхурової залози (ДГПЗ) альфузозин:достовірно збільшував максимальну швидкість току (Qmax) у середньому у 30 % хворих з Qmax 15 мл/сек. Таке поліпшення спостерігалося, починаючи з першої дози; достовірно знижував тиск виділення та підвищував об'єм сечі, викликаючи позив до сечовипускання; достовірно знижував залишковий об'єм сечі. Ці ефекти призводять до поліпшення стану нижнього відділу сечовипускального каналу, тобто симптомів наповнення (подразливих) та виділення (обструктивних), та не впливають на статеву функцію. Фармакокінетика. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається приблизно через 3 години після введення, а період напіввиведення становить 8 годин. Цей фармакокінетичний профіль не змінюється при прийомі препарату разом з їжею.Альфузозин метаболізується у печінці, тільки 11 % незміненого альфузозину виділяється із сечею. Більшість метаболітів (неактивних) виділяється із калом (75-90 %).У хворих віком старше 75 років всмоктування відбувається швидше, а максимум концентрації – вищий. Біодоступність може бути підвищеною, у деяких хворих спостерігається знижений об’єм розподілу. Період напіввиведення не змінюється.У хворих з тяжкими порушеннями функції печінки період напіввиведення та біодоступність збільшені.Об’єм розподілу та кліренс креатиніну альфузозину підвищуються при нирковій недостатності (з діалізом або без нього) через збільшення вільної фракції. Хворим з порушеннями функції нирок із кліренсом креатиніну >30 мл/хв зміни дозування не потребується. Фармакокінетичний профіль альфузозину при хронічній серцевій недостатності не змінюється.

Показання до застосування:

Лікування функціональних симптомів доброякісної гіпертрофії передміхурової залози.

Протипоказання:

Застосування препарату Дальфаз® ретард протипоказане при підвищеній чутливості до діючої речовини або до інших компонентів препарату, ортостатичній гіпотензії, тяжкій недостатності функції печінки (клас С за класифікацією Child-Pugh); тяжкій недостатності функції нирок (кліренс креатиніну <30 мл/хв); у поєднанні з ритонавіром та в комбінації з альфа1-блокаторами.Кишкова непрохідність (через вміст у складі препарату рицинової олії).

Особливості застосування:

Як і при призначенні інших блокаторів a1-адренорецепторів, у деяких пацієнтів (особливо у хворих, які отримують гіпотензивне лікування) протягом кількох годин після прийому препарату може розвинутися ортостатична гіпотензія із можливими симптомами (запаморочення, втома, підвищене потовиділення). У таких випадках хворий має дотримуватись постільного режиму до повного зникнення симптомів. Ці явища зазвичай тимчасові, спостерігаються на початку лікування та не потребують припинення прийому препарату. Хворого необхідно попередити про можливість таких явищ.Слід з обережністю призначати обережністю призначати препарат хворим літнього віку.У деяких пацієнтів, які попередньо проходили або на даний момент проходять лікування тамсулозином, спостерігався Інтраопераційний Синдром Нестабільної Райдужної Оболонки (ІСНРО, варіант синдрому зменшення зіниці) під час хірургічного втручання з приводу катаракти.Також повідомлялося про окремі випадки з іншими блокаторами a1-адренорецепторів, тому можливий ефект такого класу не може виключатися. З огляду на те, що ІСПРО може бути причиною додаткових технічних ускладнень під час операцій з приводу катаракти, перед здійсненням хірургічного втручання хірурга необхідно проінформувати про будь-яке попереднє або поточне застосування блокаторів a1-адренорецепторів. Дальфаз® ретард містить касторову олію, яка може спричиняти розлади шлунково-кишкового тракту (легкий сечогінний ефект, діарею). Спеціальні заходи перестороги при застосуванні. При застосуванні альфузозину пацієнтами, які після застосування іншого a1-блокатора зазнавали вираженої гіпотензії, слід вживати заходів перестороги. Окремо альфузозин не призначають пацієнтам з ішемічною хворобою серця. Необхідно продовжувати спеціальне лікування коронарної недостатності. Якщо у пацієнта з ішемічною хворобою серця застосування препарату спричиняє підвищення частоти нападів стенокардії на фоні звичайної антиангінальної терапії, Дальфаз® ретард слід відмінити. 

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не застосовують жінкам.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід утримуватися від керування транспортними засобами або при роботі з механізмами в зв’язку з ризиком виникнення ортостатичної гіпотензії, відчуття запаморочення, астенії, порушення зору, зокрема на початку лікування альфузозином.

Діти:

Даних про застосування альфузозину дітям немає.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки необхідно ковтати цілими, запиваючи склянкою води. Хворого необхідно попередити, що таблетки не можна розкушувати, розжовувати, подрібнювати або розтирати у порошок. Подрібнювання таблеток може призвести до більш швидкого вивільнення та всмоктування діючої речовини препарату та – як наслідок цього – швидкої появи побічних ефектів препарату.Дорослі: по 1 таблетці 2 рази на добу - вранці та ввечері. Хворим літнього віку та хворим, які застосовують гіпотензивні засоби: як систематична пересторога, рекомендується розпочинати лікування з 1 таблетки Дальфаз® ретард по 5 мг ввечері, підвищуючи дозу відповідно до клінічної відповіді до 1 таблетки Дальфаз® Ретард по 5 мг двічі на добу (вранці та ввечері).Хворим з недостатністю функції печінки: рекомендується розпочинати лікування з 1 таблетки Дальфаз® ретард по 2,5 мг на добу, підвищуючи дозу відповідно до клінічної відповіді до 1 таблетки Дальфаз® ретард по 2,5 мг двічі на добу (вранці та ввечері).

Передозування:

При передозуванні препарату спостерігається артеріальна гіпотензія. При передозуванні необхідно госпіталізувати хворого, провести лікування артеріальної гіпотензії. Хворий має перебувати у положенні лежачи.Препарат важко діалізується через високий ступінь зв’язування з білками.

Побічні дії:

Класифікація очікуваної кількості випадків: Часто (≥1 % - <10 %); нечасто (≥0,1 % - <1 %); дуже рідко (<0,01 %). Нервова система: Часто: марення, запаморочення, втрата свідомості, головний біль. Не часто: сонливість. Орган зору: Нечасто: порушення зорового сприйняття. Серцево-судинна система: Часто: ортостатична гіпотензія. Нечасто: тахікардія, посилене серцебиття, синкопе.Дуже рідко: стенокардія у пацієнтів з анамнезом захворювання коронарної артерії (див. розділ Особливості застосування). Дихальна система: Нечасто: закладеність носа. Шлунково-кишковий тракт: Часто: нудота, біль у животі, діарея, сухість у роті. Шкіра: Нечасто: шкірні висипи, свербіж. Дуже рідко: кропив’янка, ангіоневротичний набряк. Системні розлади: Часто: астенія. Нечасто: почервоніння, набряк, біль у грудях (див. розділ Особливості застосування). Гепатобіліарні розлади: Невідома кількість випадків: пошкодження клітин печінки, холестатичний гепатит. Репродуктивна система: Невідома кількість випадків: пріапізм.

Лікарська взаємодія:

Протипоказане поєднання з ритонавіром через ризик підвищення рівнів концентрації альфузозину в плазмі крові і посилення побічних дій. Нерекомендовані поєднання з антигіпертензивними блокаторами альфа-рецепторів (празозин, трімазозин, урапідил) через посилення гіпотензивної дії та ризик виникнення тяжкої форми ортостатичної гіпотензії;з кетоконазолом, ітраконазолом через ризик підвищення рівнів концентрації альфузозину в плазмі крові і посилення побічних дій;з кларитроміцином, еритроміцином через ризик підвищення рівнів концентрації альфузозину в плазмі крові і посилення побічних дій. Поєднання, які вимагають вжиття заходів перестороги при застосуванні:з інгібіторами фосфодіестерази типу 5 (сілденафіл, тадалафіл, варденафіл) через ризик виникнення постуральної гіпотензії, зокрема в осіб літнього віку. Лікування розпочинають з найменшої рекомендованої дози, яку при потребі поступово коригують. Поєднання, які беруть до уваги: з антигіпертензивними засобами (окрім блокаторів альфа-рецепторів) через посилення гіпотензивної дії та підвищеним ризиком виникнення ортостатичної гіпотензії; з нітратами, нітритами і спорідненими лікарськими засобами (ізосорбіду динітрат, ізосорбід, лінзидомін, молсидомін, нікорандил, нітрогліцерин) через підвищений ризик виникнення гіпотензії, зокрема ортостатичної.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище +25 °С.

Форма випуску / упаковка:

№ 56 (14х4): по 14 таблеток у блістері, по 4 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ G04CA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Дальфаз Ретард
Виробник:Санофі Вінтроп Індастріа для "Санофі-Авентіс Україна,ТОВ", Франція/Україна
Форма випуску: № 56 (14х4): по 14 таблеток у блістері, по 4 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3230/01/01 від 07.04.2010. Наказ № 111 від 08.02.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Alfuzosin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: альфузозину гідрохлорид;1 таблетка містить альфузозину гідрохлорид 5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат дигідрат, олія рицинова гідрогенізована, полівідон, магнію стеарат; оболонка: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), пропіленгліколь, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172).

Фармакотерапевтична група:Альфа-адреноблокатори
Код АТС:G04CA01 - Альфузозин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама