Флуімуцил Антибіотик Іт інструкція по застосуванню

Флуімуцил Антибіотик Іт фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Флуімуцил Антибіотик Іт ліофілізат для р-ну д/ін. по 500 мг у флак. №3 з р-ком
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8503/01/01 від 09.07.2012. Наказ № 503 від 09.07.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 флакон містить тіамфеніколу гліцинат ацетилцистеїнату 810 мг (що еквівалентно 500 мг тіамфеніколу); допоміжна речовина: динатрію едетат;Розчинник: 1 ампула містить воду для ін’єкцій - 4 мл.

Основні фізико-хімічні властивості:

вміст флакона: біла або ясно-жовта пластинчата маса з легким сірчаним запахом;вміст ампули: прозора, безбарвна рідина.

Виробник:

Замбон С.п.А., Італія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Амфеніколи. Хлорамфенікол

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Тіамфеніколу гліцинат ацетилцистеїнат – комплексна сполука, до складу якої входять антибіотик тіамфенікол та муколітик ацетилцистеїн. Тіамфенікол має широкий спектр антибактеріальної дії, ефективний іп vitro щодо бактерій: грампозитивних (Streptococcus рnеumоnіае, Corynebacterium diphtheria, Staphylococcus spp., Streptococcus pyogenes, Str. faecalis, Listeria spp., Clostridium spp.) та грамнегативних (Hаеmofilus influenza, Neisseria spp., Salmonella spp., Escherichia соІі, Shigella spp., Bordetella pert., Yersіnia pestis, Brucella spp., Bacteroides spp.). Механізм дії тіамфеніколу пов’язаний з пригніченням синтезу пептогліканів клітинної стінки, завдяки чому препарат має бактерицидний ефект.Ацетилцистеїн, розриваючи дисульфідні зв’язки мукопротеїдів, швидко та ефективно розріджує мокротиння, гній, знижує їх в’язкість та сприяє їх відходженню. Ацетилцистеїн полегшує проникнення антибіотика тіамфеніколу у тканини легень, пригнічує адгезію бактерій на епітелії дихальних шляхів.Фармакокінетика.Тіамфеніколу гліцинат ацетилцистеїнат швидко розподіляється в організмі, накопичується у тканинах дихальних шляхів у високих терапевтичних концентраціях. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 15 хвилин після внутрішьом’язового введення, період напіввиведення з плазми крові становить 70 хвилин при внутрішньовенному введенні препарату.Зв’язування з білками плазми крові становить 50-60 %. Препарат метаболізується у печінці, виводиться з сечею, у незначній кількості – з жовчю і калом.

Показання до застосування:

Лікування бактеріальних респіраторних інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами.Місцеве застосування:Гострий і хронічний бронхіт, пневмонія, абсцес легенів, обструктивна емфізема, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз, коклюш, бронхіоліт.Профілактика i лікування бронхолегеневих ускладнень після торакальних хірургічних втручань (бронхопневмонія, ателектаз), полегшення бронхоаспірації під час анестезії, профілактика інфекційних ускладнень.Неспецифічні форми респіраторних інфекцій при мікобактеріальних інфекціях для поліпшення дренування кавернозних вогнищ.Катаральний i гнійний отит, інфекції слухової труби, синусит, ларинготрахеїт, ринофарингіт, профілактика i лікування обструктивних та інфекційних ускладнень при трахеостомії, підготовка до бронхоскопії, бронхоаспірації, бронхографії.Системне застосування:В усіх вищезгаданих випадках бронхолегеневих захворювань, коли лікарем рекомендовано комбіноване антимікробне і муколітичне лікування.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату, пригнічення функції кісткового мозку в анамнезі, застосування лікарського засобу особами з тяжкими захворюваннями печінки та нирок, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, за наявності кровохаркання, легеневої кровотечі, бронхіальної астми без згущення харкотиння.

Особливості застосування:

Уразі необхідності тривалого лікування (більше 10 днів) рекомендується періодично, кожні 3 дні, контролювати склад крові. При зниженні кількості лейкоцитів менше 4000/мкл і зниженні кількості гранулоцитів на понад 40 % застосування препарату слід припинити. У разі середнього або тяжкого порушення функції нирок рекомендується призначати муколітик і антибіотик окремо, оскільки дозу тіамфеніколу слід зменшити. Тіамфенікол можна застосовувати у разі порушення функції печінки, оскільки він не утворює кон’югатів з глюкуроновою кислотою.Тіамфенікол може спричинити транзиторні гематологічні зміни (уповільнення еритропоезу з ретикулопенією та анемією, рідко – лейкопенією і тромбоцитопенією). Ці зміни оборотні і залежать від дози та тривалості лікування.Призначення лікарського засобу переважно на початку лікування має розріджувати бронхіальний секрет і збільшувати його об'єм. Якщо пацієнт не може ефективно відкашлюватися, необхідно проводити постуральний дренаж і бронхоаспірацію.У хворих на бронхіальну астму можливий бронхоспазм, у такому разі слід призначати бронходилататори.При застосуванні лікарського засобу необхідно користуватися скляним посудом, уникати контакту з металевими і гумовими поверхнями.Тривалість лікування тіамфеніколом гліцинатом ацетилцистеїнатом повинна обмежуватися мінімальним терміном, необхідним для лікування інфекції. Препарат слід застосовувати тільки для лікування захворювань, викликаних чутливими до нього мікроорганізмами, його не слід застосовувати для профілактики та лікування простих інфекцій. Якщо після виліковування інфекції існує необхідність у проведенні муколітичної терапії, необхідно застосовувати окремо ацетилцистеїн.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності застосування лікарського засобу можливе тільки під контролем лікаря у випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. При необхідності призначення лікарського засобу на період лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних, що підтверджують вплив на швидкість реакції.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Одночасне призначення протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.При місцевому і системному застосуванні не рекомендується змішувати Флуімуцил антибіотик ІТ з іншими лікарськими засобами.

Діти:

Слід застосовувати з обережністю для лікування недоношених дітей і дітей до 3-х повних років життя (середня доза - 25 мг/кг) у зв’язку з недорозвиненістю ниркової функції.

Спосіб застосування та дози:

Флуімуцил антибіотик ІТ призначений для внутрішньом’язово та місцевого застосування.Ліофілізат розвести розчинником, що міститься у комплекті, безпосередньо перед застосуванням. Перед місцевим застосуванням провести шкірну пробу на чутливість.Місцево Інгаляційно: дорослим - по 250 мг 1-2 рази на добу; дітям від 1-го повного року - по 125 мг 1-2 рази на добу.Лікарський препарат у вигляді розчину помістити в ємність для інгаляції.Ендотрахеобронхіально: дорослим i дітям від 1-го повного року - по 1-2 мл готового розчину на кожну процедуру, відповідно до обраного інструмента (бронхоскоп, катетер тощо). Промивання порожнин та синусів: дорослим i дітям від 1-го повного року - по 1-2 мл на кожну процедуру.Інстиляції в ніс, вуха: дорослим i дітям від 1-го повного року - по 2-4 краплі на закапування.Системне застосуванняВнутрішньом'язово Дорослим: по 500 мг у 2-3 введеня на добу через рівні інтервали. Дітям: до 3-х повних років - по 25 мг/кг 2 рази на добу; від 3-х повних років до 7-ми повних років - по 250 мг 2 рази на добу; від 7-ми повних років до 12 повних років - по 250 мг 3 рази на добу.При необхідності дози можна збільшити у 2 рази (у перші 2-3 дні лікування в осо бливо тяжких випадках). Не можна збільшувати дозу недоношеним і новонародженим дітям, а також пацієнтам старше 65 років.Курс лікування не має перевищувати 10 днів.

Передозування:

Симптоми: зміна бактеріальної флори, суперінфекції, можливе посилення побічних реакцій на лікарський засіб. Лікування: підтримуюча та симптоматична терапія.

Побічні дії:

При внутрішньом’язовому введенні можливі наступні реакції:з боку імунної системи: анафілактичні реакції;з боку шкірних покривів: підвищення температури тіла, легке печіння та зміни у місці введення, висипання;з боку системи органів кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія;з боку нервової системи: при тривалому застосуванні великих доз дуже рідко можливий розвиток невриту зорового нерва і периферичної нейропатії;з боку травного тракту: нудота, блювання, діарея.У новонароджених та недоношених дітей можливий розвиток синдрому, який спочатку проявляється здуттям живота, блідістю шкіри, ціанозом, та може розвинутися до тяжкого кардіоциркуляторного порушення аж до летального кінця.При інгаляційному застосуванні можливі наступні реакції:з боку імунної системи: реакції гіперчутливості;з боку системи органів дихання: ринорея, набряк гортані, бронхоспазм, особливо у пацієнтів хворих на бронхіальну астму;з боку системи травного тракту: стоматит, нудота;з боку шкірних покривів: висипання.

Термін придатності:

Ліофілізат для розчину для ін’єкцій (флакони): 3 роки. Розчинник: вода для ін'єкцій (ампули) 5 років. Комплект: 3 роки.Термін придатності комплекту визначається за найменшим терміном придатності компонента.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Після розведення ліофілізат можна зберігати у холодильнику впродовж 24 годин, упродовж цього часу лікарський засіб може бути використаний тільки для місцевого застосування.Зберігати в місцях недоступних для дітей.

Форма випуску / упаковка:

По 810,0 мг ліофілізату для розчину для ін'єкцій у флакони з безбарвного скла (тип I), закупорені хлорбутилкаучуковою пробкою та алюмінієвим ковпачком під обкатку. По 4,0 мл води для ін'єкцій в ампули з безбарвного скла (тип I) з кольоровим кільцем, що вказує лінію розлому. По 3 флакони ліофілізату в комплекті з 3 ампулами розчинника у пластиковому піддоні в пачці картоній.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьПри місцевому та системному застосуванні не рекомендується змішувати Флуімуцил антибіотик ІТ з іншими лікарськими засобами.При застосуванні лікарського засобу необхідно користуватися скляним посудом, уникати контакту з металевими і гумовими поверхнями.МісцезнаходженняВіа делла Кіміка, 9 – 36100 Віченца – Італія/Via della Chimica, 9 – 36100 Vicenza – Italy.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01BA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Флуімуцил Антибіотик Іт
Виробник:Замбон С.п.А., Італія
Форма випуску: По 810,0 мг ліофілізату для розчину для ін'єкцій у флакони з безбарвного скла (тип I), закупорені хлорбутилкаучуковою пробкою та алюмінієвим ковпачком під обкатку. По 4,0 мл води для ін'єкцій в ампули з безбарвного скла (тип I) з кольоровим кільцем, що вказує лінію розлому. По 3 флакони ліофілізату в комплекті з 3 ампулами розчинника у пластиковому піддоні в пачці картоній.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8503/01/01 від 09.07.2012. Наказ № 503 від 09.07.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Thiamphenicol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 флакон містить тіамфеніколу гліцинат ацетилцистеїнату 810 мг (що еквівалентно 500 мг тіамфеніколу); допоміжна речовина: динатрію едетат;Розчинник: 1 ампула містить воду для ін’єкцій - 4 мл.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Амфеніколи. Хлорамфенікол
Код АТС:J01BA02 - Тіамфенікол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама