Фталазол-Здоров'Я інструкція по застосуванню

Фталазол-Здоров’Я фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Фталазол-Здоров'Я таблетки по 500 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4692/01/01 від 12.11.2015. Наказ № 748 від 12.11.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить фталілсульфатіазолу 500 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.Лікарська форма. Таблетки.Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Фталілсульфатіазол.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Сульфаніламідний препарат. Чинить бактеріостатичну дію. Основний механізм дії зумовлений порушенням синтезу у мікроорганізмах їхніх ростових факторів – фолієвої і дигідрофолієвої кислот.Фармакокінетика. Препарат повільно всмоктується зі шлунково-кишкового тракту; основна кількість препарату затримується у тонкому кишечнику, де поступово відбувається відщеплення активної (сульфаніламідної) частини молекули. При цьому створюється висока концентрація сульфаніламіду у кишечнику. Виділяється переважно з калом. Невелика кількість, що всмокталася (5-10 % від дози), рівномірно розподіляється в організмі, ацетилюється у печінці та екскретується із сечею.

Показання до застосування:

Гостра дизентерія (шигельоз); хронічна дизентерія на стадії загострення; коліт, ентероколіт, гастроентерит; для запобігання інфекційним ускладненням при проведенні операцій на кишечнику.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до фталілсульфатіазолу, сульфаніламідних препаратів та/або інших компонентів препарату;базедова хвороба;захворювання крові;гострий гепатит.

Особливості застосування:

З обережністю слід призначати пацієнтам з нефрозом, нефритом.У період прийому препарату пацієнтам необхідно приймати вітаміни групи В (тіамін, рибофлавін, нікотинова кислота), тому що у зв’язку з пригніченням росту кишкової палички зменшується синтез вітамінів цієї групи.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Фталілсульфатіазол проникає через плаценту, а дослідження на тваринах виявили його несприятливу дію на плід, тому препарат не застосовувати у період вагітності.Фталілсульфатіазол проникає у грудне молоко і може спричинити ядерну жовтяницю у дітей, а також гемолітичну анемію у дітей з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій, його можна у рекомендованих дозах застосовувати при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Застосовувати дітям віком від 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати дорослим і дітям віком від 3 років внутрішньо.Дорослі і діти віком від 12 років.При гострій дизентерії застосовувати: у перші 2 дні лікування – по 6 г на добу (по 1 г кожні 4 години), на 3-4 день – по 4 г на добу (по 1 г кожні 6 годин), на 5-6 день – по 3 г на добу (по 1 г кожні 8 годин). Курсова доза становить 25-30 г.Через 5-6 днів після першого курсу лікування провести другий курс: перші 2 дні – по 1 г через 4 години (вночі – через 8 годин), усього 5 г на добу; 3-4 день – по 1 г через 4 години (вночі не призначати), усього 4 г на добу; 5 день – по 1 г через 4 години (вночі не призначати), усього 3 г на добу. Курсова доза становить 21 г (при легкому перебігу хвороби курсова доза може бути зменшена до 18 г).Максимальні дози: разова – 2 г, добова – 7 г.При лікуванні інших захворювань препарат застосовувати у перші 2-3 дні по 1-2 г кожні 4-6 годин, у наступні 2-3 дні – по 0,5-1 г.Діти віком від 3 до 12 років.При гострій дизентерії дітям віком від 3 до 7 років призначати 500 мг на прийом 4 рази на добу, дітям віком від 7 до 12 років – 500-750 мг на прийом 4 рази на добу. Курс лікування – до 7 днів.При лікуванні інших захворювань препарат призначати у перший день з розрахунку 100 мг/кг маси тіла на добу. Застосовувати у рівних дозах кожні 4 години з перервою на ніч. У наступні дні застосовувати по 250-500 мг кожні 6-8 годин. Курс лікування – до 7 днів.Якщо дитина не може проковтнути таблетку, її слід подрібнити і розвести у невеликій кількості кип’яченої охолодженої води.

Передозування:

Симптоми: можливе виникнення макроцитозу і панцитопенії, що зумовлено дефіцитом фолієвої кислоти. Цьому можна запобігти призначенням кислоти фолієвої або кальцію фолінату. Посилення побічних реакцій.Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

Побічні дії:

Препарат у більшості випадків добре переноситься. Системні побічні ефекти, характерні для сульфаніламідів, виникають рідко у зв’язку з незначним всмоктуванням діючої речовини.Алергічні реакції, у т. ч. гарячка, висипання, свербіж.З боку системи кровотворення: агранулоцитоз, апластична анемія.Інші: гіповітаміноз вітамінів групи В (тіамін, рибофлавін, нікотинова кислота) внаслідок пригнічення кишкової мікрофлори.У випадку появи будь-яких небажаних явищ необхідно порадитися з лікарем.

Лікарська взаємодія:

Залежно від характеру захворювання препарат можна застосовувати у поєднанні з антибіотиками (спостерігається посилення протимікробної дії). Одночасно з препаратом доцільно призначати сульфаніламіди, що добре всмоктуються (сульфадимезин, етазол, етазол-натрій).Несумісний з пара-аміносаліциловою кислотою (ПАСК), саліцилатами, дифеніном (посилення токсичного ефекту фталілсульфатіазолу), оксациліном (зниження активності оксациліну), нітрофуранами (підвищення ризику розвитку анемії та метгемоглобінемії), препаратами чоловічих та жіночих статевих гормонів (пригнічення функції статевих залоз), кальцію хлоридом та вітаміном К (зниження згортання крові).Препарат не можна застосовувати одночасно з ентеросорбентами та проносними засобами.Мієлотоксичні лікарські засоби посилюють прояви гематотоксичності препарату.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 0С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки № 10 у блістері у коробці; № 10 у блістері.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A07AB02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Фталазол-Здоров’Я
Виробник:ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"
Форма випуску:Таблетки № 10 у блістері у коробці; № 10 у блістері.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4692/01/01 від 12.11.2015. Наказ № 748 від 12.11.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Phthalylsulfathiazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить фталілсульфатіазолу 500 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.Лікарська форма. Таблетки.Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Фармакотерапевтична група:Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Фталілсульфатіазол.
Код АТС:A07AB02 - Фталілсульфатіазол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама