Фунготербін інструкція по застосуванню

Фунготербін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Фунготербін крем д/зовн. заст. 1 % по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1959/01/01 від 25.08.2009. Наказ № 627 від 25.08.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 г крему містить тербінофіну 0,01 г (у вигляді гідрохлориду);допоміжні речовини: сечовина (карбамід), бутилгідроксітолуол (дибунол),цетостеариловий ефір макрогола 20, спирт цетостеариловий, полоксамер 407,імідосечовина, пропіленгліколь, масло вазелінове медичне (парафін рідкий), вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

крем білого або майже білого кольору, з ледьвловимим запахом;

Виробник:

Нижфарм, АТ

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Протигрибковий засіб для місцевого застосування. Тербінафін - активна речовина Фунготербіну - є аліламіном і має широкий спектр протигрибкової дії. Тербінафін чинить фунгіцидну дію на дерматофіти, плісняві та деякі інші диморфні гриби. Активність щодо дріжджоподібних грибів, залежно від їх виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною. Тербінафін має здатність порушувати у грибах біосинтез ергостеролу на ранніх стадіях. Це призводить до дефіциту ергостеролу та внутрішньоклітинного накопичення сквалену і подальшої загибелі клітини гриба. Тербінафін діє через пригнічення ферменту скваленепоксидази, який розміщується на клітинній мембрані гриба. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів. Фармакокінетика. При місцевому застосуванні крему всмоктується менше 5% дози, таким чином, системна дія препарату мінімальна.

Показання до застосування:

Грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами, такими як Trichophyton (наприклад, Т. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton Аоссозшп. Інфекції шкіри, зумовлені дріжджоподібними грибами роду Candida (Candida albicans). Різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), обумовлений Pityrosporum orbiculare, також відомий під назвою Malassezia furfur.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до тербінафіну або будь-якого з компонентів, які входять до складу препарату. Дитячий вік (до 12 років). З обережністю слід застосовувати при печінковій та/або нирковій недостатності, аткоголізмі, захворюваннях крові, пухлинах, захворюваннях обміну речовин, патології судин кінцівок, у період лактації.

Особливості застосування:

Зменшення вираженості клінічних проявів зазвичайвідзначається у перші дні лікування. У випадку нерегулярного лікування або передчасногойого зупинення є ризик поновлення інфекції. У випадку, якщо через два тижні лікуванняне відзначається ознак поліпшення, слід провести верифікацію діагнозу.При застосуванні препарату для лікування осіб похилого віку немає причин вважати, щослід зменшити дозування або чекати появи побічних дій, що відрізняються від таких восіб молодшого віку.Крем призначений тільки для зовнішнього застосування. Слід уникати попадання крему вочі.Досвід застосування Фунготербіну у вагітних обмежений, тому препарат можназастосовувати тільки за суворими показаннями.Відомо, що тербінафін виділяється з грудним молоком. Проте при застосуванні препаратуу період лактації будь-який негативний вплив на немовля малоймовірний, оскільки системне всмоктування препарату через шкіру дуже незначне.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти старше 12 років:препарат наносять на шкіру один чи два рази на добу. Перед нанесенням крему необхідно очистити та підсушити уражені ділянки. Крем наносять тонким шаром на уражену шкіру та прилеглі ділянки і злегка втирають. При інфекціях, які супроводжуються опрілістю ( під молочними залозами, у міжпальцевих проміжках, між сідницями, у паховій ділянці), місця нанесення крему можна прикривати марлею, особливо на ніч.Середня тривалість лікування:дерматомікоз тулуба, гомілок: 1 тиждень 1 раз на день;дерматомікоз стоп: 1 тиждень 1 раз на день;кандидоз шкіри: 1-2 тижні 1 або 2 рази на день;різнобарвний лишай: 2 тижні 1 або 2 рази на день.

Передозування:

Передозування та токсичні ефекти при застосуванні препарату не виявлені. При випадковому прийомі препарату внутрішньо можлива поява нудоти, порушення апетиту, болю у верхній частині живота, діареї.

Побічні дії:

У поодиноких випадках відзначалось почервоніння, відчуття свербежу або печіння у місці нанесення крему, ці явища рідко приводять до необхідності припинення лікування. Наведені вище симптоми слід відрізняти від алергічних реакцій, наприклад кропив'янки, які виникають рідко, проте потребують припинення лікування.

Лікарська взаємодія:

Даних про взаємодію з іншими лікарськими засобами немає.

Термін придатності:

Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 20 °С. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

Туба по 15 г у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: тербінафін, (Е)-М-(6,6-Диметил-2-гептен-4-ініл)-]\[-метил-1 -нафталенметанамін;Форма випускуКрем для зовнішнього застосування.АдресаРосійська Федерація, 603950, Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D01AE15:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Фунготербін
Виробник:Нижфарм, АТ
Форма випуску: Туба по 15 г у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1959/01/01 від 25.08.2009. Наказ № 627 від 25.08.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Terbinafine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 г крему містить тербінофіну 0,01 г (у вигляді гідрохлориду);допоміжні речовини: сечовина (карбамід), бутилгідроксітолуол (дибунол),цетостеариловий ефір макрогола 20, спирт цетостеариловий, полоксамер 407,імідосечовина, пропіленгліколь, масло вазелінове медичне (парафін рідкий), вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Протигрибкові засоби для місцевого застосування.
Код АТС:D01AE15 - Тербінафін
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама