Карбацид Печаєвський інструкція по застосуванню

Карбацид Печаєвський фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Карбацид Печаєвський таблетки жув. №20 (10х2) у бліс.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13520/01/01 від 18.03.2014. Наказ № 193 від 18.03.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить 680 мг кальцію карбонату та 80 мг магнію карбонату важкого;

допоміжні речовини: сорбіт (E 420), крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат, олія мінеральна легка, ароматизатор м'ятний, ароматизатор лимонний, сахарин натрію.

Основні фізико-хімічні властивості:

Одношарові таблетки круглої форми, з плоскими верхньою і нижньою поверхнями, білого або майже білого кольору. На розламі під лупою видно відносно однорідну структуру.

Виробник:

Технолог ПрАТ

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Антациди, інші комбінації.

Фармакологічні властивості:

Карбацид Печаєвський – це комбінація двох антацидів: кальцію карбонату та магнію карбонату, які місцево діють за рахунок нейтралізації кислоти шлунка, що не залежить від системного всмоктування. Кальцію карбонат має тривалу та сильну нейтралізуючу активність. Цей ефект посилюється завдяки магнію карбонату, який також має потужну нейтралізуючу активність. Загальна нейтралізуюча ємність препарату іn vitro складає 16 mEq H+ (титрування до кінцевої точки рН 2,5).

У здорових волонтерів початок нейтралізації швидкий. Призначення 2 таблеток препарату натще призводило до підвищення більш ніж на 1 одиницю рН протягом 5 хв та значного підвищення рН вмісту шлунку вище базової лінії рН, яке досягалося протягом 2 хв.

У шлунку кальцію карбонат та магнію карбонат реагують зі шлунковим соком та утворюють воду та розчинні мінеральні солі.

CaCO3 + 2HCl → CaCl2 + H2O + CO2

MgCO3 + 2HCl → MgCl2 + H2O + CO2

Кальцій і магній можуть всмоктуватись у формі своїх розчинних солей. Рівень абсорбції кальцію та магнію з цих сполук залежить від дози препарату. Максимальний рівень абсорбції – 10 % кальцію та 15-20 % магнію. У здорових осіб невелика кількість абсорбованого кальцію й магнію виводиться нирками. При порушенні їх функції рівень концентрації кальцію та магнію у плазмі крові може зростати. У кишечнику з розчинних солей утворюються нерозчинні сполуки, які видаляються з калом.

Показання до застосування:

Призначають дорослим та дітям віком від 15 років для полегшення симптомів, пов’язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку (таких як печія, шлунково-стравохідний рефлюкс), що призводять до порушення травлення та диспепсії.

Протипоказання:

- підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату;- гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії;- нефролітіаз, зумовлений відкладенням каменів, що містять кальцій;- виражена ниркова недостатність (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв);гіпофосфатемія.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Якщо симптоми не зникають, частково зберігаються або посилюються через 10 днів лікування, необхідно провести обстеження, щоб з’ясувати їхню природу та переглянути схему лікування. Курс лікування Карбацидом Печаєвським не має перевищувати 10 днів. Препарат не слід приймати одночасно із вживанням великої кількості молока або молочних продуктів. Тривале застосування Карбациду Печаєвського може підвищувати ризик утворення каменів у нирках. При застосуванні від 4 до 5 таблеток на день курс лікування повинен бути коротким, лікування слід припинити одразу після зникнення симптомів.

Рекомендується звернутися до лікаря в разі: втрати маси тіла, проблем з ковтанням або постійним відчуттям дискомфорту у животі, ознаками порушень травлення, якщо вони з’явилися вперше або змінили свій характер, нирковій недостатності (необхідно контролювати рівень кальцію та магнію).

Кальцію карбонат та магнію карбонат не слід застосовувати при гіперкальціурії. Цей лікарський засіб потрібно застосовувати з обережністю хворим з порушеною функцією нирок. Якщо кальцію карбонат та магнію карбонат необхідно застосовувати у цих хворих, то потрібно регулярно перевіряти вміст рівня кальцію, фосфору та магнію у плазмі крові.

Препарат містить сорбіт, що може бути шкідливим для хворих із непереносимістю сорбіту.

Хворі на цукровий діабет: 1 таблетка препарату містить близько 300 мг сорбіту і сахарину натрію, тому лікарський засіб можна застосовувати пацієнтам з цукровим діабетом.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дотепер після призначення кальцію карбонату та магнію карбонату протягом вагітності не спостерігалося підвищення ризику вад розвитку плоду. Карбацид Печаєвський можна призначати протягом вагітності, якщо застосовувати препарат згідно інструкції, але уникати тривалого застосування високих доз. Слід також враховувати, що наявність солей магнію може викликати діарею, а наявність кальцію в підвищених дозах, що застосовуються тривалий час, збільшує ризик гіперкальціємії з кальцинозом різних органів, зокрема нирок.

Потрібно враховувати, що протягом вагітності та годування груддю кальцію карбонат та магнію карбонат забезпечують значну кількість кальцію в доповнення до того об’єму, що надходить з їжею. Тому вагітні жінки повинні обмежити застосування препарату до 1 тижня та під час застосування уникати постійного вживання молока (1 л містить до 1,2 г елементарного кальцію), а також молочних продуктів для попередження надлишку кальцію, який може призводити до так званого молочно-лужного синдрому (синдром Бернета), що є рідкісним, але тяжким захворюванням, яке потребує медичної допомоги.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовувати дітям віком до 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат для перорального застосування дорослим та дітям віком від 15 років. Звичайна добова доза становить 1-2 таблетки жувальні в період больових відчуттів або печії; у випадку болю дозу можна збільшити на короткий період до 5 таблеток на день. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів.

Передозування:

Тривале застосування високих доз кальцію карбонату та магнію карбонату, особливо хворими з порушеннями функцій нирок, може призводити до ниркової недостатності, гіпермагніємії, гіперкальціємії та алкалозу, що проявляється у вигляді симптомів з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, запор) та м’язової слабкості. У такому разі слід припинити застосування препарату та забезпечити достатнє надходження рідини в організм. У тяжких випадках передозування (наприклад, при синдромі Бернетта) необхідно проконсультуватися з лікарем, тому що може бути необхідною додаткова регідратація (наприклад інфузії). У разі передозування можливий також розвиток діареї.

Побічні дії:

З боку імунної системи.

Дуже рідко повідомлялось про реакції гіперчутливості, які проявлялися у вигляді висипань, кропив’янки, ангіоневротичного набряку та анафілаксії.

Розлади метаболізму та харчування.

У хворих, особливо з порушеною функцією нирок, тривале застосування високих доз може призводити до гіпермагніємії (при застосуванні антацидів, що містять магній) або гіперкальціємії та алкалозу, який проявляється у вигляді симптомів з боку шлунка та м’язової слабкості.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Може спостерігатися нудота, блювання, дискомфорт у шлунку та діарея.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини.

Може спостерігатися м’язова слабкість.

Побічні ефекти, що спостерігаються лише при молочно-лужному синдромі (синдром Бернета):

- шлунково-кишкові розлади (агевзія); - загальні розлади (кальциноз та астенія); - розлади з боку нервової системи (головний біль); - розлади з боку нирок та сечовивідних шляхів (азотемія).

Лікарська взаємодія:

Інші лікарські засоби рекомендується застосовувати за 1-2 години до або після застосування препарату.

У разі одночасного застосування Карбациду Печаєвського з антибіотиками (тетрацикліни, хінолони) та серцевими глікозидами (дигоксин), фосфатами, сполуками фтору та залізовмісними продуктами, левотироксином та ельтромбопагом відбувається зниження всмоктування останніх.

Тіазидні діуретики зменшують екскрецію із сечею кальцію та підвищують його рівень у сироватці крові. Через підвищений ризик гіперкальціємії при одночасному застосуванні тіазидних діуретиків необхідно регулярно перевіряти рівень кальцію у сироватці крові.

Також треба робити перерву 2 години між застосуванням Карбациду Печаєвського та наступними препаратами: антигістамінні, атенолол, метопролол або пропанолол, хлорохін, дифлюнізал, дигоксин, дифосфонати, фексофенадин, глюкокортикоїди (преднізолон та дексаметазон), індометацин, кетоконазол, фенотіазидні нейролептики, пеніциламін, тироксин.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25оС. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. 2 блістери у пачці з картону. По 10 таблеток у контейнері полімерному. 2 контейнери у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A02AX:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Карбацид Печаєвський
Виробник:Технолог ПрАТ
Форма випуску:

По 10 таблеток у блістері. 2 блістери у пачці з картону. По 10 таблеток у контейнері полімерному. 2 контейнери у пачці з картону.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/13520/01/01 від 18.03.2014. Наказ № 193 від 18.03.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить 680 мг кальцію карбонату та 80 мг магнію карбонату важкого;

допоміжні речовини: сорбіт (E 420), крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат, олія мінеральна легка, ароматизатор м'ятний, ароматизатор лимонний, сахарин натрію.

Фармакотерапевтична група:Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Антациди, інші комбінації.
Код АТС:A02AX - Антациди у поєднанні з іншими препаратами
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама