Кордіамін-Здоров'Я інструкція по застосуванню

Кордіамін-Здоров’Я фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кордіамін-Здоров'Я розчин д/ін., 250 мг/мл по 2 мл в амп. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7812/01/01 від 14.07.2017. Наказ № 798 від 14.07.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить нікетаміду 250 мг;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Дихальні аналептики. Нікетамід.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Аналептик змішаного типу дії. Механізм дії складається з двох компонентів: центрального і периферичного. Центральний компонент зумовлений безпосереднім впливом на судинноруховий центр довгастого мозку, що призводить до його збудження та опосередкованого підвищення системного артеріального тиску (особливо при початковому пригніченні цього центру). Периферичний компонент пов’язаний зі збудженням хеморецепторів каротидного синусу, що призводить до збільшення частоти і глибини дихальних рухів.Кордіамін стимулює центральну нервову систему, спричиняє пряме і рефлекторне збудження дихального і судиннорухового центрів, що призводить до збільшення загального периферичного опору і підвищення артеріального тиску (ефект проявляється при зниженому артеріальному тиску).Не виявляє прямого стимулюючого впливу на серце і судинозвужувального ефекту.Тривалість дії – 15-60 хвилин.Фармакокінетика. Препарат добре абсорбується, незалежно від шляху введення. Піддається швидкому метаболізму у печінці з утворенням неактивних метаболітів. Швидко елімінується нирками.

Показання до застосування:

Колапс і асфіксія (у т. ч. асфіксія новонароджених);шокові стани при оперативних втручаннях та у післяопераційний період;гострі і хронічні порушення кровообігу;зниження тонусу судин і пригнічення дихання при інфекційних захворюваннях та у період одужання;отруєння снодійними та аналгетичними засобами (у складі комплексної терапії).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до нікетаміду, схильність до судом, епілепсія, епілептичні напади в анамнезі, порфірія, гіпертермія у дітей.

Особливості застосування:

Препарат застосовувати тільки під наглядом лікаря у стаціонарних умовах. При внутрішньовенному введенні діє короткочасно.Оскільки підшкірні і внутрішньом’язові ін’єкції препарату болючі, для послаблення болю у місце ін’єкції слід заздалегідь вводити новокаїн (дорослим – 1 мл 0,5 % розчину, дітям – відповідно до вікових дозувань).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат протипоказаний у період вагітності. У разі необхідності застосування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У період лікування слід уникати керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності, пов’язаних із необхідністю концентрації уваги і підвищеної швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат дозволений для застосування у педіатричній практиці у дозах залежно від віку. Протипоказане застосування при гіпертермії.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводити підшкірно, внутрішньом’язово, внутрішньовенно. Разова і добова дози, частота введення встановлюються індивідуально лікарем залежно від показань і віку пацієнта. Для внутрішньовенного введення разову дозу препарату розводити у 10 мл 0,9 % розчину натрію хлориду; вводити за 1-3 хвилини.Дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 1-2 мл 1-3 рази на добу. Вищі дози для дорослих підшкірно: разова – 2 мл, добова – 6 мл. Вища разова доза підшкірно і внутрішньовенно при отруєннях для дорослих – 5 мл.Дітям призначати підшкірно, залежно від віку, такі разові дози: до 1 року – 0,1 мл; 1-4 роки – 0,15-0,25 мл; 5-6 років – 0,3 мл; 7-9 років – 0,5 мл; 10-14 років – 0,75 мл; вводити 1-3 рази на добу.

Передозування:

Симптоми: посилення побічної дії препарату; у великих дозах препарат може спричинити генералізовані тоніко-клонічні судоми, розвиток порушень свідомості і дихання, апное під час судом; не виключається летальний наслідок.Лікування: застосування протисудомних засобів, форсований діурез; при необхідності – штучне дихання.

Побічні дії:

З боку нервової системи: неспокій, підвищена дратівливість, тривожність.З боку травного тракту: нудота, блювання.З боку серцево-судинної системи: аритмія, артеріальна гіпертензія, тахікардія.З боку опорно-рухового апарату: м’язові посмикування (починаються з кругових м’язів рота), тремор, ригідність м’язів.Дерматологічні порушення: пастозність або почервоніння обличчя, свербіж та/або лущення шкіри.Загальні порушення: гіпертермія, підвищена пітливість.Алергічні реакції: реакції гіперчутливості, у т. ч. кропив’янка, ангіоневротичний набряк, генералізовані папульозні висипання.Реакції у місці введення: інфільтрація, болючість, гіперемія, свербіж, відчуття печіння шкіри у місці введення.

Лікарська взаємодія:

Аналептична дія нікетаміду зменшується під впливом ПАСК, салюзиду, похідних фенотіазину (аміназин). Аміназин і резерпін можуть посилити судомну дію нікетаміду. Пресорний ефект нікетаміду підвищується під впливом інгібіторів МАО. Нікетамід сприяє розвитку непереносимості фтивазиду. Посилює ефекти психостимуляторів, антидепресантів. Знижує дію наркотичних аналгетиків, снодійних, антипсихотичних, протисудомних засобів, анксіолітиків. На тлі глибокого наркозу кордіамін не діє.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 2 мл в ампулах № 5х2, № 10 у блістері у коробці; № 10 у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Несумісність

Препарат інактивується кислотами і лугами. Використовувати тільки рекомендований розчинник. Не змішувати з іншими лікарськими засобами.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R07AB02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кордіамін-Здоров’Я
Виробник:ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"
Форма випуску:

По 2 мл в ампулах № 5х2, № 10 у блістері у коробці; № 10 у коробці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/7812/01/01 від 14.07.2017. Наказ № 798 від 14.07.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Nikethamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить нікетаміду 250 мг;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Дихальні аналептики. Нікетамід.
Код АТС:R07AB02 - Нікетамід
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама