Муконекс інструкція по застосуванню

Муконекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Муконекс гранули д/приг. сироп. (200 мг/5 мл) по 40 г у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4814/01/01 від 11.11.2011. Наказ № 779 від 11.11.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: асеtylcysteine;5 мл сиропу містять ацетилцистеїну 200 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), динатрію едетат, бета-каротин (Е 160а), ароматизатор апельсиновий, сорбіт (Е 420).

Виробник:

Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, які застосовують при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн.

Показання до застосування:

Лікування гострої та хронічної патології бронхолегеневої системи при захворюваннях, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння з погіршенням відхаркування.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Хворі на бронхіальну астму повинні знаходитися під суворим контролем під час лікування через можливий розвиток бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування ацетилцистеїном слід негайно припинити.Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.Застосування ацетилцистеїну, головним чином на початку лікування, може спричинити розрідження бронхіального секрету і збільшити його об’єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотвмісних речовин в організмі.Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для речовини, що діє.Лікарський засіб містить сорбіт, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози цей препарат приймати не слід.Під час лікування препаратом рекомендується вживати достатню кількість рідини; це підсилює муколітичний ефект.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Через відсутність належних клінічних досліджень застосування препарату під час вагітності не рекомендується, за винятком випадків, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.Оскільки невідомо, чи проникає ацетилцистеїн у грудне молоко, цей препарат не рекомендується призначати в період годування груддю, у випадку необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних.

Діти:

Через високий вміст ацетилцистеїну не рекомендується призначати препарат дітям віком до 2 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу (по 600 мг 1 раз на добу або 200 мг 3 рази на добу, або 400 мг 1 раз на добу).Дітям віком 6-14 років: 400 мг на добу, розподілених на 2 прийоми (200 мг 2 рази на добу).Дітям віком 2-6 років: 200-400 мг на добу, розподілених на 2 прийоми.Препарат слід готувати не раніше, ніж за 30 хв до застосування. Додати води до позначки на флаконі та ретельно струсити. Вміст флакону має повністю розчинитися. Напівпрозорий сироп з апельсиновим смаком готовий до застосування. Зберігає свою активність протягом 12 діб при кімнатній температурі. При гострих неускладнених захворюваннях препарат застосовують 8-10 діб.Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар. Хронічний бронхіт і муковісцидоз потребують тривалого лікування або лікування курсами по декілька місяців (до 6 місяців).

Передозування:

Передозування може виявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання і діарея. Специфічного антидоту немає. У разі передозування застосовують симптоматичне та підтримуюче лікування.

Побічні дії:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж, кропив’янка, у рідкісних випадках можливі тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, зниження артеріального тиску.З боку кровоносної системи: геморагії, відмічалось зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначене, дуже рідко повідомлялося про випадки анемії.З боку дихальної системи: ринорея, бронхоспазм, диспное.З боку травної системи: нудота, блювання, неприємний запах з рота, стоматит, абдомінальний біль, діарея, диспепсія, печія.Інше: гіпертермія, головний біль, шум у вухах.

Лікарська взаємодія:

Через вміст сульфгідрильної групи ацетилцистеїн при змішуванні в одному розчині може вступати в реакцію з антибіотиками групи пеніциліну, тетрациклінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, макролідів та амфотеріцином В.Повідомлялося про випадки підвищення рівня амоксициліну у тканинах у разі застосування його з ацетилцистеїном. Рекомендується застосовувати ацетилцистеїн та вищезазначені антибіотики з інтервалом щонайменше 2 години.Повідомлялося про можливе посилення вазодилатуючого ефекту гліцерил тринітрату (нітрогліцерину) та його інгібуючої дії на агрегацію тромбоцитів у разі застосування разом з ацетилцистеїном. Не рекомендується призначати ацетилцистеїн разом з протикашльовими засобами. Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну. Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з іншими препаратами. Ацетилцистеїн зменшує токсичні ефекти парацетамолу.Вплив на лабраторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів та на визначення уратів і кетонових тіл.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.

Форма випуску / упаковка:

По 40 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 100 мл. По 60 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 150 мл. По 1 флакону з мірною ложечкою з поділками на 2,5, 5 та 10 мл у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Муконекс
Виробник:Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина
Форма випуску: По 40 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 100 мл. По 60 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 150 мл. По 1 флакону з мірною ложечкою з поділками на 2,5, 5 та 10 мл у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4814/01/01 від 11.11.2011. Наказ № 779 від 11.11.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylcysteine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: асеtylcysteine;5 мл сиропу містять ацетилцистеїну 200 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), динатрію едетат, бета-каротин (Е 160а), ароматизатор апельсиновий, сорбіт (Е 420).

Фармакотерапевтична група:Засоби, які застосовують при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн.
Код АТС:R05CB01 - Ацетилцистеїн
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама