Семакс інструкція по застосуванню

Семакс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Семакс краплі наз. 0,1 % по 3 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1565/01/01 від 28.07.2009. Наказ № 540 від 28.07.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина.

Виробник:

Пептоген, ІНВЦ, ЗАТ, м.Москва, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Семакс® краплі назальні 0,1 %, володіє оригінальним механізмом нейроспецифічної дії на центральну нервову систему. Семакс®, краплі назальні 0,1 % – це синтетичний аналог кортикотропіну, що володіє ноотропними властивостями та повністю позбавлений гормональної активності.Препарат впливає на процеси, пов’язані з формуванням пам’яті та навчанням. Семакс®, краплі назальні 0,1 %, посилює увагу при навчанні та аналізі інформації, покращує консолідацію пам'ятного сліду; поліпшує адаптацію організму до гіпоксії, церебральної ішемії, наркозу та інших ушкоджуючих впливів. Препарат практично не токсичний при одноразовому і тривалому введенні. Не проявляє алергічних, ембріотоксичних, тератогенних і мутогенних властивостей. Не чинить місцевоподразнювальної дії.Фармакокінетика. Всмоктується зі слизової оболонки носової порожнини, при цьому засвоюється до 60 - 70 % у перерахуванні на активну речовину. Семакс® швидко розподіляється у всі органи і тканини, проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. При попаданні в кров Семакс® піддається досить швидкій деградації і виведенню з організму з сечею.

Показання до застосування:

Інтелектуально-мнестичні розлади при судинних ураженнях головного мозку, стани після черепно-мозкової травми, нейрохірургічних операцій та наркозу, дисциркулярна енцефалопатія, невротичні розлади різного ґенезу, у тому числі після іонізуючого випромінювання. Для підвищення адаптаційних можливостей організму людини в екстремальних ситуаціях, профілактики психічного стомлення при монотонній операторській діяльності у найбільш напружені періоди праці в стресових умовах.В офтальмології: Семакс® застосовують при атрофіях зорового нерва, невритах запальної, токсико-алергічної етіології.У педіатрії: як ноотропний засіб у дітей віком від 5 років при лікуванні мінімальних мозкових дисфункцій (у тому числі синдром дефіциту уваги з гіперактивністю).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострі психотичні стани, розлади, які супроводжуються тривогою; судоми в анамнезі, захворювання ендокринної системи. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 5 років.

Особливості застосування:

Препарат слід наносити на слизову оболонку носа, неглибоко вводячи піпетку в носовий хід.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовують дітям віком до 5 років.

Спосіб застосування та дози:

Семакс® застосовують інтраназально, використовуючи флакон, закупорений пластмасовою пробкою-піпеткою.     Обережно зрізати кінчик піпетки в місці, вказаному на мал. 1.   Ковпачок повинен щільно закривати піпетку – мал. 2. Перевернути флакон і, легко постукуючи пальцем по денцю, дочекатися, щоб рідина заповнила увесь простір піпетки – мал. 3. Зняти ковпачок і легким натисненням на широку частину піпетки видавити необхідну кількість крапель препарату в носовий хід (на слизову оболонку) – мал. 4. Зберігати препарат з щільно закритим ковпачком, як показано на мал. 2. В одній краплі стандартного розчину міститься 50 мкг активної речовини. Піпеткою розчин препарату у кількості не більше 2 - 3 крапель вводиться у кожний носовий хід.За необхідності збільшення дозування введення здійснюється у декілька прийомів з інтервалами 10 - 15 хв.Разова доза становить 200 - 2000 мкг (із розрахунку 3 - 30 мкг/кг).Добова доза становить 500 - 5000 мкг (із розрахунку 7 - 70 мкг/кг).Препарат призначають щодня протягом 3 - 5 днів, за необхідності курс лікування подовжують до 14 днів.При захворюваннях зорового нерва по 2 - 3 краплі у кожний носовий хід 2 - 3 рази на добу. Добова доза становить 600 - 900 мкг/доба. Курс лікування – 7 - 10 днів.Крім того, препарат може вводитися шляхом ендоназального електрофорезу. Препарат вводиться з аноду. Сила струму 1 мА, тривалість впливу 8 - 12 - 15 хв.Добова доза становить 400 - 600 мкг/доба. Курс лікування – 7 -10 днів.У педіатрії: при мінімальних мозкових дисфункціях препарат капають по 1 - 2 краплі у кожний носовий хід 2 рази на добу (вранці і ввечері). Добова доза становить 200 - 400 мг/добу. Курс лікування – 30 днів.

Передозування:

Явище передозування препаратом до теперішнього часу не вдавалося виявити навіть при значному збільшенні разової дози.

Побічні дії:

Збудженість, безсоння, при тривалому застосуванні можливе подразнення слизової носа.

Лікарська взаємодія:

Враховуючи спосіб введення Семаксу® (інтраназальний), небажано введення інтраназальних засобів, які чинять місцеву судинозвужувальну дію.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 10 °С, не допускається заморожування.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 3 мл у скляному флаконі, закупореному пластмасовою пробкою-піпеткою.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьВиходячи із хімічної структури препарату, наявність хімічно несумісних комбінацій не передбачається: препарат швидко руйнується та в шлунково-кишковий тракт не надходить.МісцезнаходженняМосква, 123182, пл. Академіка Курчатова, б. 2, стр.1.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Семакс
Виробник:Пептоген, ІНВЦ, ЗАТ, м.Москва, Російська Федерація
Форма випуску:По 3 мл у скляному флаконі, закупореному пластмасовою пробкою-піпеткою.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1565/01/01 від 28.07.2009. Наказ № 540 від 28.07.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Mono
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси.
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама