Йодобак інструкція по застосуванню

Йодобак фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Йодобак розчин д/зовн. заст. по 1 л у флак. пласт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4598/01/01 від 14.06.2006. Наказ № 387 від 14.06.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

100 г розчину містять: повідон - йоду – 10,0г (вміст йоду – 1,24 г); допоміжні речовини: калію йодат, гліцерин (85%), динатрію фосфат додекагідрат, кислота лимонна, ноноксинол 9, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин коричневого кольору з характерним запахом; густина – приблизно 1,055 г/см3; рН – 5,9 ±0,3; добре розчиняється у воді;

Виробник:

Боде Хемі ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат має бактерицидну (у т. ч. по відношенню до антибіотикорезистентних бактерій), фунгіцидну, спороцидну, туберкулоцидну та віруліцидну дію (інактивує віруси ВІЛ, гепатиту В, герпесу типу І та ІІ, рота-, адено-, вакцинія- та ін.).Антисептичні властивості повідон-йоду обумовлені біологічно активним йодом. За рахунок цієї комплексної сполуки стало можливим зменшення вмісту вільного йоду в лікарському препараті у порівнянні з водно-спиртовим розчином йоду. Крім того, повідон-йод не пече та не подразнює тканини, знімає набряк, біль, запалення, має поглинаючі властивості, що забезпечує очищення ран від некротизованих тканин.Повідон-йод виділяє вільний йод внаслідок рівноважної зворотної реакції, що й забезпечує швидку та пролонговану антимікробну дію препарату. Йод, що виділився, окислює складові клітин мікроорганізмів та їхніх спор. Обмін речовин патогенних мікроорганізмів настільки порушується, що подальше їх розмноження неможливе.ФармакокінетикаДані відсутні.

Показання до застосування:

Для одноразової антисептичної обробки неушкодженої шкіри, слизової оболонки ротової порожнини, наприклад, в стоматологічній та ЛОР-практиці, а також для антисептичної обробки слизових оболонок в гінекології, урології та ін.Для багаторазового обмеженого часом використання: катетеризації сечового міхура, обробки ушкодженої шкіри, наприклад, при пролежнях, виразках гомілки, ранах та опіках.Для гігієнічної та хірургічної антисептичної обробки рук, перед- та післяопераційної обробки шкіри, слизових оболонок та ран.

Протипоказання:

Забороняється систематичне використання повідон-йоду при захворюваннях щитовидної залози, дерматиті Дюринга, ідіосинкразії до йоду, при вагітності та годуванні дітей груддю, дітям до 6 місяців, до або під час терапії або діагностики радіоактивним йодом.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

У зв’язку з небезпекою виникнення хімічного опіку під дією йодиду ртуті не можна використовувати одночасно або незабаром після прийому похідних ртуті. Значне знебарвлення препарату у процесі його використання може свідчити про втрату його ефективності. Комплекс повідон-йод ефективний при значеннях рН в межах 2 – 7.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Йодобак® використовується без розведення для обробки шкіри перед ін’єкціями, забиранням крові, пункціями та дрібни­ми медичними втручаннями. Ділянку шкіри або слизової оболонки, що потребує обробки, слід змочити або обприскати до повного зволоження.Заплановане місце розтину обробити стерильним тампоном, просоченим Йодобаком®.При асептичній операції спочатку обробити місце запланованого розтину, а потім прилеглі ділянки шкіри.При септичній операції операційне поле обробити, починаючи з периферії до центру. Антисептична обробка операційного поля повинна проводитись мінімум двічі. Хірургічні плівки накладати після висихання шкіри.Після видалення хірургічної плівки шов та прилеглу шкіру очистити стерильним тампоном, просоченим Йодобаком®. Закриття рани проводити при вологій шкірі, але у разі необхідності заклеїти рану хірургічною плівкою, шкіра повинна бути сухою.®При катетеризації та при трансуретральних операціях у гінекології, урології використання Йодобаку® протягом 5 хв. значно знижує кількість аутогенних та екзогенних мікроорганізмів.®При опіках порушуються захисні функції шкіри, тому організм повинен боротися з полімікробною флорою. Антисептична обробка Йодобаком® при підтримуючій терапії, а також перед операційним втручанням виконується протягом 5 хв. Проти вірусів та спор бактерій час дії повинен бути мінімум 15 хв.При гігієнічній антисептичній обробці ділянок шкіри та слизових оболонок змащувати або обприскувати до повного зволоження та залишати на 1 хв. Для перед- або післяопераційної обробки шкіри, слизових оболонок та ран, а також для хірургічної антисептики рук ділянки шкіри, що повинні бути оброблені, ретельно змочують та залишають на 5 хв. Для ділянок шкіри з великою кількістю сальних залоз час експозиції 10 хв. Згідно з вимогами DGHM (Німецьке товариство гігієни та мікробіології):при гігієнічній антисептичній обробці рук втирати мінімум 2хЗ мл Йодобаку® протягом 1 хв.при хірургічній антисептичній обробці рук втирати мінімум ЗхЗ мл Йодобаку® протягом 5 хв.Частота та тривалість антисептичної обробки шкіри та ран залежить від ступеня ексудації рани. Можливе багаторазове щоденне застосування.Для прийняття ванн та промивання порожнин достатньо розвести препарат до концентрації 0,1-1%.

Передозування:

Не встановлене.

Побічні дії:

При багаторазовій обробці поверхні може виникнути ефект ушкодження клітин. У вигляді суб’єктивних симптомів можуть виникати швидкоминаючий біль, печіння та відчуття тепла. В окремих випадках були описані контактні алергічні реакції уповільненого типу. При тривалому використанні на великій поверхні ушкодженої шкіри (наприклад, опіки) можливий розвиток системної дії, а також метаболічний ацидоз.

Лікарська взаємодія:

Йод взаємодіє зі сполуками ртуті з утворенням йодиду ртуті, з токсичною місцевою дією. При використанні одночасно з ензимними препаратами останні стають неефективними. Повідон-йод несумісний з перекисом водню, препаратами, що містять срібло, та тауролідином. У випадку вживання пацієнтами препаратів літію, потрібно уникати регулярного використання Йодобаку, особливо на великих поверхнях, оскільки у цьому випадку йод може викликати гіпофункцію щитовидної залози.

Термін придатності:

Зберігати в щільно закритій ємності при температурі не вище +25 °С. Захищати від прямих сонячних променів. Зберігати в недоступних для дітей місцях!Термін придатності препарату – 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Пластикові флакони по 1 л.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: povidone-iodine;Форма випускуРозчин для зовнішнього застосування.АдресаMelanchtonstr. 27 22525 Hamburg, GermanyTel. (+49-40) 5 40 06-0 Ексклюзивний імпортер
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D08AG02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Йодобак
Виробник:Боде Хемі ГмбХ, Німеччина
Форма випуску: Пластикові флакони по 1 л.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4598/01/01 від 14.06.2006. Наказ № 387 від 14.06.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Povidone-iodine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

100 г розчину містять: повідон - йоду – 10,0г (вміст йоду – 1,24 г); допоміжні речовини: калію йодат, гліцерин (85%), динатрію фосфат додекагідрат, кислота лимонна, ноноксинол 9, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Антисептичні засоби.
Код АТС:D08AG02 - Повідон-йод
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама