Біль у грудній клітці при ГРВІ

Болючість у грудній клітці може бути одним із можливих тривожних симптомів респіраторних вірусних інфекцій. Це відчуття зазвичай викликає занепокоєння і побоювання, особливо у тих, хто стикається з цим проявом вперше.

У цьому огляді редакція Медправди розглядає причини виникнення болю в грудній клітці при ГРВІ та розповідає, яких заходів можна вжити для його полегшення.

Чому болить у грудях при ГРВІ

Болючість у грудній клітці при ГРВІ може мати кілька причин:

  • м’язовий біль — вірусні інфекції часто супроводжуються загальним ослабленням організму, що збільшує навантаження на дихальні м’язи;
  • кашель — викликає напруження м’язів, що призводить до болю;
  • запалення дихальних шляхів — воно може поширюватися вниз до трахеї, бронхів і легень, спричиняючи больові відчуття;
  • бронхоспазм — ГРВІ може призвести до звуження бронхів, що спричиняє відчуття стиснення і болю;
  • серцеві чинники — іноді вірусні інфекції призводять до збільшення навантаження на серце;
  • загострення наявних захворювань — люди із серцевими або легеневими хворобами можуть відчувати посилення хворобливості в грудній клітці.
Важливо! Біль у грудній клітці при ГРВІ зазвичай пов’язаний із запаленням слизової оболонки дихальних шляхів і напруженням м’язів. Але варто врахувати, що він може бути проявом важких ускладнень.

За даними порталу PubMed біль у грудях може бути симптомом легеневих захворювань (плеврит, пневмонія, загострення хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), тромбоемболія легеневої артерії, легенева гіпертензія, рак легень), а також серцевих патологій, наприклад, гострий коронарний синдром (ГКС), інфаркт міокарда.

Як болить у грудях при ГРВІ

Деякі з можливих проявів болю в грудній клітці під час ГРВІ:

  • зазвичай локалізується в центрі або верхній частині грудей;
  • посилюється під час кашлю, глибокого вдиху і видиху;
  • деякі люди описують його як відчуття стиснення і тяжкості в грудній клітці;
  • може з’явитися задишка.
Важливо! Біль у грудях може бути різної інтенсивності й зазвичай минає після одужання від ГРВІ. Але в разі виникнення важкого або тривалого болю, який супроводжується утрудненням дихання, слід терміново звернутися до лікаря.

Як полегшити біль у грудній клітці під час ГРВІ

За наявності важких симптомів або сумніву щодо причини больових відчуттів необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Якщо біль спричинений лише ГРВІ, полегшити дискомфорт допоможуть наступні заходи:

  • відпочинок — дати організму час для відновлення. Відпочинок і сон сприяють швидкому одужанню. Національна служба охорони здоров’я NHS рекомендує спати, підперши голову кількома подушками, щоб полегшити дихання і запобігти скупченню слизу в грудях за ніч;
  • пиття — пити теплі рідини (вода, трав’яні чаї, бульйони). Це допомагає зволожити слизову оболонку і полегшити кашель;
  • прийом знеболювальних — наприклад, анальгетиків і нестероїдних протизапальних препаратів;
  • прийом препаратів від кашлю — допомагають пом’якшити кашель і викликані ним больові відчуття.

Найчастіше біль у грудній клітці при ГРВІ є тимчасовим і минає разом з одужанням від інфекції. Але важливо уважно стежити за симптомами. Якщо вони зберігаються або посилюються, необхідна професійна консультація лікаря.

Поширені питання

Що означає, якщо при диханні болить грудна клітка?

Деякі з можливих причин включають: ГРВІ, захворювання дихальної системи (наприклад, запалення бронхів або легенів), м’язові болі, серцеві захворювання.

Що допомагає від болю в грудній клітці при ГРВІ?

Відпочинок допомагає організму боротися з інфекцією. Теплі рідини (чай, бульйон) дають змогу уникнути зневоднення. Анальгетики та нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) можуть знизити болючість і запалення. Використання засобів від кашлю допоможе зменшити його частоту та інтенсивність, що має полегшити больові відчуття в грудній клітці.

Як відрізнити біль у грудній клітці при ГРВІ від болю при пневмонії?

Біль у грудях при ГРВІ найчастіше негострий, може відчуватися у всій ділянці грудної клітки. ГРВІ зазвичай не супроводжується серйозними проблемами з диханням, за винятком невеликої закладеності носа. Може бути підвищення температури, але воно найчастіше помірне. Симптоми ГРВІ тривають відносно недовго і поліпшуються протягом кількох днів. Біль у грудях під час пневмонії зазвичай зосереджений у ділянці легень. Можливі додаткові симптоми, наприклад, кашель з мокротою, задишка. Запалення легенів часто супроводжується високою температурою. Воно може спричинити більш тривалі та важкі симптоми. Незважаючи на ці відмінності, тільки лікар може поставити точний діагноз на основі фізикального обстеження та лабораторних досліджень.

Куди звернутися з болем у грудній клітці під час ГРВІ?

Болючість у грудній клітці при ГРВІ може мати кілька причин, включно із симптомами респіраторної інфекції, запаленням верхніх і нижніх дихальних шляхів, плевритом, пневмонією, міокардитом (запаленням серцевого м’яза), перикардитом (запаленням зовнішньої оболонки серця). За наявності цього симптому слід обов’язково звернутися до лікаря. У разі гострого болю необхідно викликати швидку допомогу або самостійно приїхати до лікарні. Якщо симптоми менш серйозні, але все одно викликають занепокоєння, рекомендується відвідати сімейного лікаря для отримання консультації.

Що таке міозит грудної клітки?

Це запалення в м’язах грудної клітки, яке супроводжується болем у цій ділянці. Лікування може включати протизапальні засоби, фізіотерапію, препарати для розслаблення м’язів, а також усунення основних причин захворювання.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Дієта при гастриті
Переваги дієти при гастритіЯк дієта допомагає впор...
Препарати при синуситі
Як правильно підібрати ліки при синуситіЛіки проти...
Реклама
Реклама